Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Moda ve hazır giyimin kalbi Gaziantep'te atacak

Giriş Tarihi: 5.11.2013
Yönetim kurulu toplantısını her ay başka bir ilde gerçekleştiren Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHGF) üyeleri 14 Kasım'da Gaziantep'te olacak. Federasyona bağlı Penye Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği (PENKON), Gaziantep Nakış Sanayicileri Derneği (GANİ- DER) ve Gaziantep Fason Terziler Derneği'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan programda, Gaziantepli işadamları ile Türkiye'deki tekstil beyinleri bir araya gelecek.

HARRAN'DA DEFİLE

Geçtiğimiz ay Adıyaman'da bulunan TMHGF üyeleri, Nemrut Dağı'nda unutulmaz bir defile düzenledi. 15 Kasım tarihinde Şanlıurfa'da olacak olan ekip bu sefer de Harran'da kümbet evlerinin arasında defile düzenleyecek. İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü öğrencilerinin düzenleyecekleri "Başlangıcın Sırrı Göbekli Tepe" isimli defile merakla bekleniyor.

HEDEF DIŞ PİYASA

PENKON Başkanı Mehmet Haskaya, "Gaziantep'te düzenlenecek yönetim kurulu toplantısında önemli konulara değineceğiz. Gaziantep'in iç piyasada çok iyi olduğunu ve dış piyasaya açılmamız gerektiğini anlatacağız. Dış piyasada rekabet etmek için girdilerimizin çok yüksek olmasına rağmen bunu gerçekleştirmeliyiz. Sanayi ve ticaret odalarımızla sürekli istişare halindeyiz. İnşallah dış piyasaya açılarak 2023 hedefimizi 5 yıla gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

KENTİMİZİ TANITACAĞIZ
Gaziantep Fason Terziler Derneği Başkanı Mehmet Karakaş da "Başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin dört bir tarafından kentimize gelecek olan federasyon üyeleri ile Gaziantep'i nasıl daha ileriye taşıyabileceğimizi, neler yapabileceğimizi konuşacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moda ve hazır giyimin kalbi Gaziantep'te atacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN