"Sosyal hayatta öne çıkın"

Giriş Tarihi: 5.11.2013

TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça kadınlara seslenerek, "İş yaşamında başarıyı yakaladıktan sonra sivil toplum örgütlerinde de yer almalısınız" dedi

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Süleyman Onatça, genç girişimci kadınlara, "Zengin olmaya değil, başarılı olmaya çalışın" tavsiyesinde bulundu. İş Kadınları Derneği'nin (İŞKAD) Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programı Merkezi tarafından desteklenen "Geleceğin Lider Kadınları-Ulusal Genç Kadın Girişimciliği zirvesi kapsamında Türkiye'nin 81 kentinden Adana'ya gelen genç girişimci kadınlara sunum yapan Onatça, girişimci genç kadınların hayatta ne istediğini bilen bir kimlikle mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

"HEDEF BELİRLEYİN"
Genç girişimcilerin çok zengin olmak yerine başarıyı yakalaması gerektiğini anımsatan Onatça, "Engellere karşı cesur olun, mücadele edin. Çok zengin olmak yerine başarılı olun. Böylelikle paranın kendiliğinden geleceğini göreceksiniz. En iyi insan topluma yararlı olan insandır. Arkadaşınızı iyi seçin. Birey olarak çok önemli bir insan olduğunuzu hissedin. İş yaşamında başarıyı yakaladıktan sonra sivil toplum örgütlerinde, sosyal derneklerde yer alın ve topluma faydalı olmaya çalışın. Babanız size çok para bırakabilir ancak önemli olan bu parayı yönetebilmektir. Unutmayın ki rüzgar zirvede çok sert eser. Girişimcilik ve inovasyonun gücüne inanarak hareket edin" diye konuştu.

ELİMİZ TAŞIN ALTINDA OLACAK"
İŞKAD Başkanı Elif Doğan Türkmen ise Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü konumundaki TÜRKONFED Başkanı'nın Adanalı olmasından duyduğu onuru paylaştı. Süleyman Onatça'ya genç girişimci kadınlara gösterdiği ilgi için teşekkür eden Türkmen, "İŞKAD olarak kadınların her alanda etkin olması için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm Türkiye'de, ekonomik, siyasal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda kadın adına daha çok yer verilmesi için elimizi taşın altından çıkarmayacağız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Sosyal hayatta öne çıkın"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN