TOKİ çekilişleri sevinçten ağlattı

Gaziantep'te 480 konut için kura çekildi. Kurada adı çıkanlar sevinç gözyaşları döktü

Giriş Tarihi: 5.11.2013
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, yoksul grubu kapsamında inşa edilen 480 konut için Gaziantep'te kura çekimi yapıldı. Şahinbey Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kurada, başvuran 2 bin 441 aday ev sahibi olabilmek için heyecan yaşadı. İlk kura çekimini yapan Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, kurada adı çıkanları kutlayarak hayırlı olması temennisinde bulundu.

BÜYÜK MUTLULUK

Kurada ismi çıkan vatandaşlar büyük sevinç yaşarken, çıkmayanlar ise salondan hüzünlü ayrıldı. Kuranın şanslı adaylarından bazıları sevinçlerini telefonda haber verdikleri aileleriyle paylaştı. Kurada ismi çıkan tahlililerden Sevgi Ünüvar, 4 yıldır konutlar için başvuru yaptığını söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve emeği geçenlere teşekkür eden Ünüvar, gözyaşlarına hakim olamadı.

YÜZDE 12 PEŞİN

Sevincini telefonda ailesiyle paylaşan Ünüvar, "Allah razı olsun Başbakanımızdan, Allah razı olsun devletimizden ve milletimizden. Allah başımızdan eksik etmesin" dedi. 75 metrekarelik konutlar için kuraya 2 bin 441 kişi katıldı. Dar gelirli aileler için inşa edilen 480 konutun peşin fiyatı 57 bin liradan başlıyor. Yüzde 12 peşin 180 ay vadeyle satılacak konutların aylık taksitleri ise 282 liradan başlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ çekilişleri sevinçten ağlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN