Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rus gelin Julia Müslüman oldu

Çalışmak için Rusya'ya giden Şanlıurfalı Cihan Toksöz'le 7 yıl önce evlenen ve eşinin memleketine yerleşen Julia Toksöz, İslamiyeti seçip Hülya adını aldı

Giriş Tarihi: 9.11.2013
Şanlıurfalı Cihan Toksöz'le 2006'da evlendikten sonra eşinin memleketine yerleşen Rus gelin Julia Toksöz, 7 yıl sonra İslamiyet'i seçip Müslüman oldu. Müftülükte düzenlenen ihtida töreniyle Kelime-i Şahadet getiren Julia, Hülya adını aldı.

İSLAMİYET'İ TANIDI
Şanlıurfalı Cihan Toksöz, bundan 7 yıl önce inşaatta çalışmak için gittiği Rusya'da Julia ile tanıştı. Cihan ve Julia'nın arkadaşlığı kısa sürede aşka dönüşünce evlenip Şanlıurfa'ya yerleşti. Çifte vatandaşlık alan Julia, yakından tanıdığı Müslümanlar sayesinde İslamiyet'e geçmeye karar verdi. Kararını eşine, kayınvalidesine ve diğer yakınlarına açıklayan Julia, Şanlıurfa Müftülüğü'ne başvurdu.

DUYGUSAL ANLAR
Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık'ın şahitliğinde Müslümanlığa geçen Julia, Hülya adını aldı. Müftü Açık, yeni ismiyle Hülya Toksöz'e Kur'an-ı Kerim hediye etti. Genç kadın Müslüman olmanın sevincini yaşadığını söylerken eşi Cihan Toksöz, "Bu durumdan duyduğum memnuniyeti ifade etmeye kelimeler yetmiyor" diye konuştu. Kayıvalide Necibe Toksöz de duygusal anlar yaşadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus gelin Julia Müslüman oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN