Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözümden dönmem

Adana Demirspor'un gündemdeki ismi Mustafa Tuncel: Son sözümü 5 Ocak Stadı'nda söyledim

Giriş Tarihi: 9.11.2013
Karşıyaka maçı sonrasında yaşanan olumsuz gelişmelere son noktayı Adana Demirspor Kulüp Başkanı Mustafa Tuncel koydu. Yönetime, teknik heyete ve futbolcusuna 90 dakika boyunca küfür eden, yuhalayan taraftara kızgın ve kırgın olduğunu belirten Tuncel, "Ben son sözümü 5 Ocak Stadı'nda söyledim. Artık geriye dönmem. Yönetimdeki arkadaşlarım bir kaos ortamı olmaması için olağanüstü genel kurula kadar istifamı kabul etmedi. Ama ben artık bu işte yokum" dedi.

BANA SÖZ VERMİŞLERDİ

Spor gündeminin başında olan Mustafa Tuncel, Karşıyaka maçını kazanmayan futbolcularına da kırgın olduğunu ifade ederek, "Bu maçı kazanmaları gerekiyordu. Bana ve yönetime söz vermişlerdi ama olmadı" dedi. Bundan sonraki süreçte dinlenmeye çekileceğini ve kafasını dinleyeceğini belirten Tuncel, "Futbol tarihinde atak yapan futbolcusunu yuhalayan bir taraftara tanık oldum. Bu kendi taraftarımızdı. Ne Demirspor'a, ne de Adana'ya yakıştı" diye konuştu.

MAÇLARA GİTMEYECEĞİM
"Kalbim kırık" diye konuşan Tuncel, "Başarısızlığı kabul ettim. Yani kendimi başarısız bir kulüp başkanı olarak gördüm ve görevimden ayrıldım. Hocayı, oyuncuları, yönetimi, oynanan futbolu beğenmeyebilirsin ama tepki böyle olmamalıydı. Bundan sonra bizim yaptığımız işleri beğenmeyenler gelsin kulübü yönetsinler. Tekrar söylüyorum ben görevimden ayrıldım. Bundan böyle ne kulübün kapısından içeri girerim, ne de Adana Demirspor maçlarına giderim" şeklinde konuştu.

BÜYÜK ZARAR GÖRDÜ
Yönetimdeki herkesin sorumluluk sahibi olduğunu vurgulayan Tuncel şunları söyledi: "Bu tür davranışlar camiaya çok büyük zarar verir. İlk yarı bitmeden kongre yapılacak. O tarihe kadar kağıt üzerinde başkanlığım sürecek. Yönetim kurulundaki arkadaşlarım, kulübe büyük zarar vereceğini, takımın gidişatını olumsuz etkileyeceğini düşünerek istifamı kabul etmediler. Kongrede bu işi bizden daha iyi yapacak isimler varsa çıksınlar, biz de onlara destek oluruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözümden dönmem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN