Besle kargayı oysun gözünü

Giriş Tarihi: 10.11.2013

Kahramanmaraş'ta Suriyeli işadamının 13 yaşındaki oğlu Weald Tatari'yi kaçırıp,1 milyon fidye istedikleri ileri sürülen 7 Suriyeli zanlının 22'şer yıl hapisleri istendi

Kahramanmaraş'ta bir tekstil fabrikasına ortak Suriyeli işadamı Hüssam Tatari'nın bakkala ekmek almaya giden 13 yaşındaki oğlu Weald Tatari'yi silah zoru ile kaçırıp 1 milyon dolar fidye istediği öne sürülen Suriyeli 7 fidyecinin Kahramanmaraş 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmalarına başlandı. Savcı, fidyecilere 22'şer yıl hapis istedi.

ZULÜMDEN KAÇTI

Suriye'deki Esad zulmünden kaçarak Türkiye'ye gelip, ailesi ile birlikte Kahramanmaraş'a yerleşen işadamı Hüssam Tatari, İtalyan ve Alman ortaklarıyla bir tekstil fabrikası satın aldı. Tatari, Suriyeli mültecilere fabrikasında iş verdi. İddialara göre, işadamının 13 yaşındaki oğlu Weald Tatari 19 Temmuz'da markete gitti. Aile, eve dönmeyen çocuklarından haber alamayınca polise başvurdu.

1 MİLYON DOLAR FİDYE

Bu arada baba Hüssam Tatari'yi arayan kişiler, çocuğun ellerinde olduğunu bildirerek 1 milyon dolar fidye istedi. İsteklerinin yerine gelmemesi halinde ise çocuğu öldüreceklerini öne sürdü. Polis, telefon sinyallerinin geldiği Serintepe, Namık Kemal ve Ekmekçi Mahalleleri'ndeki 3 farklı adrese operasyon yaptı. Weald, elleri ve ayakları bağlı şekilde bodrum katında bulundu.

FABRİKASINDA ÇALIŞAN İŞÇİLER
Weald'in kaçırılma planını, daha önce Hüssam Tatari'nin fabrikasında çalışan Suriyeli Taha Zaza (59) Ahmet Zaza (22) ile kuzenleri Mecit Elhassan(21) Hasan Elhassan,( 21) Hüseyin Mehmet(29) Muhammet Zaza(22)Taha Zaza'nın(22) yaptığı ortaya çıktı. Şüphelilerin, Kahramanmaraş 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde " Cebir ve şiddet kullanarak çocuğu hürriyetinden yoksun kılma, yağma" suçundan yargılanmasını başlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Besle kargayı oysun gözünü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN