Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çapulculara ceza verildi STK'lardan destek geldi

Giriş Tarihi: 12.11.2013

Adana'daki 10 Kasım töreninde Vali Hüseyin Avni Coş'a hakaret ettiği öne sürülen 9 kişiye para cezası verildi. STK'lardan ise Vali Coş'a büyük destek geldi

Adana'da, 10 Kasım Atatürk'ü anma töreninde çıkan olaylarda Vali Hüseyin Avni Coş'u yuhalayıp hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 10 kişiden 9'una Kabahatler Kanunu'nun 32. Maddesi gereğince 182 lira para cezası verildi. 1 kişi hakkında ise adli işlem yapıldı. Vali Coş'a, "Allah belanı versin" diye hakaret eden vatandaşın arandığı öğrenildi. Bu arada iş dünyasını ve farklı sosyal kesimleri temsil eden dernekle sendika yöneticileri Vali Coş'u makamında ziyaret ederek destek verdi.

VALİYİ YUHALADILAR

Atatürk Parkı'nda meydana gelen olayda tören alanını dolduran bir grup genç, önce hükümet aleyhine slogan atmaya başladı. Alandan ayrılmaya hazırlanan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, protestocu grubu selamladı. Bir vatandaşın "Allah belanı versin" demesi üzerine Vali o kişinin alınmasını istedi. Polis daha sonra görüntüleri izleyerek olaylara karışanları belirledi. Yasal işlem yapılan 9 kişiye 'Emre aykırı davranış' suçundan 182 lira para cezası kesildi. Bir kişi için de adli işlem yapıldı.

MAKAMDA ZİYARET ETTİ

Dün öğle saatlerinde Vali Hüseyin Avni Coş'un genç konukları vardı. Tören sırasında protestocu grubun saldırısına uğradıklarını öne süren gençler adına konuşan Mahmut Çiftçi, "Biz de oradaydık. Valimize, Başbakanımıza, eşine ve ailesine ağır hakaret edildi. Biz o grubu uyardık. Az kalsın linç edilecektik. Valimiz bu durumu görünce olaya müdahale etti, bizi o grubun içinden çıkardı. Aksi halde istenmeyen olaylar olacaktı. Valimize bu davranışından dolayı teşekkür ederiz" dedi. ASKON, ADIMDER, Memur Sen, Türkİş, TÜMSİAD ve bazı hemşehri derneklerinin yöneticileriyle gençlerin ziyaretinde konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, olayları siyasi ağırlığı olmayan marjinal bir grubun saldırısı olarak nitelendirdi ve "Marjinal grupların faaliyet göstereceği yer resmi tören alanları değildir. Bu törenler herkese açıktır. 10 Kasım törenleri siyasi arena değil. Boks maçı yapacak bir ring hiç değil. O yüzden insanların edep dahilinde, hiç olmazsa büyük Atatürk'ün aziz hatırasına hürmeten orada edep içinde bulunmaları beklenirdi" diye konuştu.

"MEMURİYET SİCİLİM TEMİZ"
Yaptığı açıklamada sicilinde hiçbir usulsüzlük, yanlışlık, yolsuzluk olmadığını kaydeden Vali Coş, "Bugüne kadar memuriyet hayatımız boyunca takdirname aldık ama tekdir almadık. Bununla da iftihar ediyoruz. Elimizden geldiğince halka hizmeti hakka hizmet anlayışıyla yapmaya çalışarak aziz milletimize hizmet etmeye çalışmanın şerefine nail olmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de belli bir beklenti içinde değiliz. Reklama girmedik, girmeyiz. Kişisel olarak reklama ihtiyacımız da yok. Zaman zaman gündeme getiriliyor, adaylık filan diye. Benim herhangi bir siyaset merakım da yok, adaylık düşüncem de yok" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çapulculara ceza verildi STK'lardan destek geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN