Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşaret dili eğitimi çok başarılı geçti

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü eğitmeninden "İşaret Dili Eğitimi" alan 30 polise sertifika verildi

Çeşitli olaylarda sağır ve dilsiz kişilerle iletişim kurmakta büyük sorun yaşanması üzerine Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan'ın talimatı üzerine Rehberlik Danışma Büro Amirliği harekete geçti. Yapılan çalışmalar sonucunda 12'si kadın polis olmak üzere toplam 30 kişi "İşaret Dili Eğitimi" almaya başladı.

"ARTIK ANLAYACAĞIZ"
Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, polis merkezlerine ve emniyete gelen engelli vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak için proje geliştirdiklerini belirterek, "Emniyete bir şekilde gelen sağır ve dilsiz vatandaşlarımızı daha iyi anlayabilmek için 30 arkadaşımıza işaret dili eğitimi aldırdık. Şimdi bu arkadaşlar sağır ve dilsizleri daha iyi anlayacak" dedi.

6 AYLIK ÇALIŞMA
Eğitmen Sibel Zengin tarafından 6 ay boyunca eğitim polisler ilk sınavlarını dün emniyet müdürlüğü bahçesinde düzenlenen tekerlekli sandalye dağıtım töreninde verdi. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un da katıldığı törende 30 kişiden oluşan grup "İşaret diliyle" İstiklal Marşı'nı okudu. Tören sonunda Vali Coş, eğitimlerini başarıyla tamamlayan polislere sertifikala
rını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşaret dili eğitimi çok başarılı geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN