"Engelliler birinci sınıf vatandaştır"

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, her polis merkezine bir tekerlekli sandalyenin dağıtıldığı törende "Engelliler birinci sınıf vatandaştır" dedi

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Adana Emniyet Müdürlüğü'nün "Hizmette Engel Yok" projesi kapsamında her polis merkezine bir tekerlekli sandalyenin dağıtıldığı törende engelli çocuklarla yakından ilgilendi. Vali Coş, Türkiye'de engellilerin birinci sınıf vatandaş olduğunu, onlara daha iyi hizmet edilmesi için kamu kuruluşlarının ve sivil toplum kuruluşlarının seferber olduğunu söyledi

EMNİYETTE GERÇEKLEŞTİ
Çukurova Kalkınma Ajansı'nın "2012 Yılı İş Koşulları ve Yaşam Kalitesinin İyileştirilmesi, Küçük Ölçekli Altyapı ve Mali Destek Programı" çerçevesinde Emniyet Müdürlüğü ve Seyhan Belediyesi ile ortaklaşa hazırlanan "Hizmette Engel Yok" projesinin tanıtım programı Vali Coş'un katılımıyla Adana Emniyet Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirildi.

TÜRK BAYRAĞI DAĞITTI

Etkinliğe katılan engelli çocukları gören Vali Coş, çocukların yanına giderek onlarla sohbet etti ve bol bol fotoğraf çektirdi. Vali Coş, daha sonra çocuklara ve ailelere Türk Bayrağı dağıttı. Coş, ülkemizde engellilerin birinci sınıf vatandaş olduğunu belirterek, "Onlara daha iyi hizmet edilmesi için kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları seferber olmuştur" diye konuştu.

BERABER SÜRDÜLER
Törenin ardından ilçe emniyet müdürlerine Vali Coş tarafından tekerlekli sandalye verildi. Artık ilçe emniyet müdürlüğüne gelen engelli ya da yaşlılar tekerlekli sandalye ile polis merkezine alınacak. Coş, daha sonra Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile birlikte tekerlekli sandalyeye iki çocuğu bindirerek kokteyl alanına kadar götürdü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Engelliler birinci sınıf vatandaştır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN