Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ebru halıyla terapi

Royal Halı, Gaziantep Zirve Üniversitesi Pardon Kulübü ile ortak bir çalışmaya imza atarak down sendromlu çocuklara ebru halı yapmayı öğretti

Giriş Tarihi: 16.11.2013
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'nın yürüttüğü "Down-Up Projesi"ne bir destek de Zirve Üniversitesi Pardon Kulübü ve Royal Halı'dan geldi. Down sendromlu çocukları sosyal yaşama kazandırmak için hayata geçirilen projenin bir ayağı olan "Sihirli Eller" projesi kapsamında Royal Halı ebruzenlerinin de katıldığı programda, down sendromlu çocuklar ebru halı yapmayı öğrendi.

KÜÇÜK BİR GÜLÜŞ
Royal Halı Genel Müdürü Cihan Dağcı, "Sihirli Eller" projesine katkıda bulundukları için mutlu olduklarını ifade etti. Royal Halı'nın sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı önemsediğini belirten Dağcı, "Aslında her şey küçük bir gülümseme için. Down sendromu genetik bir durum ve o çocukların da bizim gibi duyguları, yetenekleri var. Bugün burada bizimle ebru halı yapan çocuklar aslında ne kadar yetenekli olduklarını da göstermiş oldular" dedi.

İŞBİRLİĞİ YAPILDI
Pardon Kulübü Başkanı Gökçe Özufacık ise "Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin down sendromlu çocukları hayata kazandırmak adına yapmış olduğu eğitimlere biz de katılmaya çalışıyoruz. Bu projenin bir ayağına 'Sihirli Eller' diyerek Zirve Üniversitesi'nde ebru çalışması yapmaya karar verdik. Bu konudaki düşüncemizi Royal Halı ile paylaştığımızda destek oldular. Şimdi de burada ebru ustalarıyla birlikte çocuklara ebru halı yapmayı öğretiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ebru halıyla terapi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN