Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cam atıklarını işliyor, göz alıcı ürünler yapıyor

Adanalı sanatçı Nesrin Koç, çöpe atılmış cam şişeleri toplayıp süs eşyası haline getiriyor, yaptıkları büyük ilgi görüyor

Giriş Tarihi: 17.11.2013
Cam füzyon tasarımları ile adını Türkiye'ye duyuran Adanalı sanatçı Nesrin Koç, 'cam'a hayat veriyor. Adana'daki 'Atölye-artnesrin'de geri dönüşüm projesi ile 5 yaş üstü 2 bin 755 çocukla, okulları aracılığı ile atık cam şişelere hayat veren Nesrin Koç, çöpe atılan cam şişeleri toplayarak onları birer süs eşyası haline getiriyor ve geri dönüşümle yeniden kullanılır kılıyor.

ÇEŞİTLİ ÜRETİM
Adana Sabancı Kültür Sitesi'nde Mustafa Dulda'dan 4 yıl boyunca resim eğitimleri alan Kültür Bakanlığı Plastik Sanatlar Sanatçısı Koç, yurtiçinde birçok karma sergiye katıldı. İlk kişisel sergisini 2004 yılında Trabzon'da, Müzeler Haftası etkinliği olarak Trabzon Müzesi'nde açan Nesrin Koç, 3 yıldır profesyonel olarak 'Cam Füzyon' üzerine çalışmalar yapıyor. Eğitimlerini İstanbul Cam Ocağı Vakfı'nda 6 farklı teknikle (cam füzyon, sıcak-soğuk cam, alevle çalışma, kalıpla şekillendirme ve boncuk yapımı) yerli ve yabancı sanatçılardan alan Koç, 2 yıldan bu yana Adana'da kurduğu atölyede resim ve cam füzyon eğitimleri veriyor ve nazar boncuğundan tabloya kadar birçok üretim yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cam atıklarını işliyor, göz alıcı ürünler yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN