Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova'ya sağlıklı el

AK Parti'den Çukurova Belediye Başkan aday adayı olan Göz Doktoru Cüneyt Karaaslan, "Siyasetle sağlığa hizmet vermenin birbirinden çok farkı yok" dedi

Giriş Tarihi: 17.11.2013
AK Parti Adana il yönetiminde 23 yıldır aktif olarak görev yapan Türkiye'nin başarılı göz doktorlarından Dünyagöz Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Cüneyt Karaaslan, sağlıkta gösterdiği büyük başarıyı yerel yönetimde de göstermek için kolları sıvadı. AK Parti Çukurova Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıklayan Dr. Cüneyt Karaaslan, "Partimizin bayrağını Çukurova'da zirveye dikmek için göreve talibim. Bu onurlu görev bana verildiğinde her şeyin en iyisine layık Çukurova halkına hizmet etmek için çaba harcayacağım" dedi.

ÖNEMLİ PROJELER HAZIRLADI
Çukurova için çok önemli projeler hazırladığını, aydın, çağdaş, eğitimli, ülkesini, milletini seven insanların yaşam sürdüğü Çukurova ilçesine yerel hizmetlerin bugüne kadar yeterince gelmediğinin altını çizen Dr. Cüneyt Karaaslan, "Ben hekimliğimin yanında yıllardır AK Parti'de siyaset yapıyor ve memleketime hizmet ediyorum. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan hizmetleri ile Türkiye'yi şaha kaldırdı. Bende bu çizgide Çukurova'yı şaha kaldırmak için yola çıktım" diye konuştu.

AQUAPARKLAR YAPILMALI
İl yönetimine adaylık başvurusunu yapan ilk kişi olduğunu belirten Dr. Cüneyt Karaaslan, "CHP'li belediyenin bugüne kadar beklenen hizmeti veremediği bir gerçek. Oysa iktidar partisinin belediye başkanı Çukurova'yı uçurur. Başbakanımızın çılgın projeleri sevmesi bana ilham veriyor. Öncelikle ortak kullanım alanlarını kamuya açmak istiyoruz. Çocuklarımıza göl kenarında aquaparklar yaparak yıllardır atıl vaziyette kullanılan alanları canlandırmayı hedefliyoruz" dedi.

HEKİM BAŞKANLAR BAŞARILI

Bir hekimle siyasetçinin yaptığı işin aynı doğrultuda olduğunun altını çizen Dr. Cüneyt Karaaslan, şöyle konuştu: "İkisi de hizmet için vardır. Hekimler hastasına, 'şikayetiniz nedir' diye sorar ve sorunu çözmeye çalışır. Belediyecilikte böyledir. Halkın şikayetine, derdine çözüm bulursunuz. Bugün hekim belediye başkanlarımızın ne denli başarılı olduğu Gaziantep'e, Antakya'ya bakıldığında görülür. Hasta ile birebir ilgilenerek başarılı olan bir hekim, belediyecilikte de aynı başarıyı kesin yakalar"

DOKTOR CÜNEYT KARAASLAN KİMDİR
Adana'da 1964'te doğdu. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1988'de mezun oldu. Gaziantep Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi'nde ihtisas ve üst ihtisasını yaptı. Ayrıca Fransa ve ABD'de ihtisas gördü.Mardin Kızıltepe Merkez Sağlık Ocağı'nda, aynı ilçede Irak mülteci kampında görev yaptı. Gaziantep Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi'nde çalışmaları oldu. Adana SSK Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevini yürüttü. Sağlık Bakanlığı Sosyal ve Sağlık Hizmetleri Destek Programı için yine Kızıltepe'de çalıştı. İşçi ve işyeri güvenliği hekim eğitimi çalışmalarını gerçekleştirdi. İncirlik Amerikan Üssü'nde tedavi hizmeti verdi. Adana Özel Aktif Lazer Göz Merkezi kuruculuğu ve başhekimliği yaptı. Adana Dünya Göz Hastanesi'nin kurulması başhekim yardımcılığı ile Excimer lazer birim sorumluluğu görevlerini üstlendi. Birçok tıbbi çalışma yürüttü. Bazılarıyla ödül ve burs aldı. Adana SSK Hastanesi'nde katarakt ameliyatlarını ilkkez FAKO tekniğiyle gerçekleştirdi. Türkiye ve Kongo'da gönüllü sağlık hizmetleri sundu. Yurt içi ve yurt dışında bilimsel ve sosyal birçok kuruluşa üye olan Cüneyt Karaaslan, çok sayıda makalesi yayınlandı. İngilizce, Arapça ve Kürtçe bilen, satranç, yamaç paraşütü, karate ve bisiklet sporlarıyla uğraşan Karaaslan evli ve 2 çocuk babası.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova'ya sağlıklı el
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN