Deneyimlerini öğrencilere anlattı

Giriş Tarihi: 17.11.2013

Adana Final Okulları, yeni eğitim-öğretim döneminde "Tecrübeden Öğreniyoruz" söyleşilerinde ilk olarak Çetinkaya AŞ. Başkanı Niyazi Çetinkaya'yı konuk etti

Adana Final Okulları'nın geçen yıl başlattığı "Tecrübeden Öğreniyoruz" söyleşilerinin bu yılki ilk konuğu Çetinkaya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Çetinkaya oldu. Çetinkaya, Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerinin ilgiyle dinlediği, okulun tiyatro salonunda yapılan söyleşide yaşam deneyimlerini öğrencilerle paylaşarak soruları yanıtladı. Söyleşiye Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, Adana Final Okulları Genel Müdürü M. Turhan Orhan'ın yanı sıra Çetinkaya'nın kızı ve torunu da katıldı.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIM

Niyazi Çetinkaya, kendisini "Gömleğin Profesörü" olarak tanıtarak başladığı konuşmasında, azmederek her konuda başarılı olunabileceğini vurguladı. İş hayatındaki başarısını çok çalışmaya bağlayan Çetinkaya, "İddia ediyorum ki dünyada benim kadar güzel gömlek diken yoktur. Çok küçük yaşta bu işe başladım. 25 metrekarelik dükkanımızdan yola çıktık, sıfırın altından buralara kadar geldik. Şimdi binlerce kişiyi istihdam ediyorum. Ama bugünlere gelmek için gece gündüz çalıştım, işin sırrı çok çalışmak" dedi. Aile şirketi olarak faaliyet göstermenin kendilerine mutluluk verdiğini söyleyen Çetinkaya, "Birlikten kuvvet doğar" diye konuştu. Güne çok erken başladığını belirten Niyazi Çetinkaya, hala çalıştığını hatta herkesten önce işe gidip, herkesten geç çıktığını anlattı. En büyük aşkının işi olduğunu vurgulayan Çetinkaya, en büyük hazzın da topluma faydalı olmak duygusu olduğunu söyledi. Söyleşinin sonunda Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, Niyazi Çetinkaya'ya keyifli söyleşi için teşekkür etti. Okulun teşekkür hediyesini ise Çetinkaya'nın Adana Final Okulları öğrencisi olan torunu Dila Ünaldı verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deneyimlerini öğrencilere anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN