Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fuhuş şifresi: Bu akşam uçacağız

Adana'da kuaföre gelen genç kızları tuzağa düşürüp fuhuş batağına sürükleyen çetenin şifreli konuştukları ortaya çıktı

Adana'da geçtiğimiz günlerde kuaföre giden yoksul aile kızlarını süslü sözlerle kandırarak fuhuş batağına sürükleyen ve polis tarafından çökertilen çetenin yakalanmamak için aralarında şifreli konuştuğu ortaya çıktı. "Sedef" lakabını kullanan çete lideri Hasan S.'nin genç kızları kandıran "Mehtap" lakaplı kuaför Selma A.'yı arayıp, "Bu akşam …. Saatte uçacağız" diyerek batağa düşen genç kızları müşterilere hazırlattığı öğrenildi. Tuzaktan kurtarılan 5 kız ailelerine teslim edildi.

DÖRT AY SÜREN TAKİP

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Baraj Yolu'nda Selma A.'ya ait kuaför salonunda kadın pazarlandığı yönünde ihbar aldı. Ekipler yaklaşık 4 ay süren teknik-takibin ardından bütün delileri eksiksiz olarak topladı ve operasyon için düğmeye bastı. Şafak vakti yapılan operasyonda çetenin lideri olan "Sedef" lakaplı Hasan S. ile "Mehtap" lakaplı kuaför Selma A., çete üyeleri Tarık Ç., Sadık B., Tuğba G., Seren A. ve Hakan E. gözaltına alındı.

ÇARK NASIL DÖNÜYOR?
"Mehtap" lakaplı kuaför Selma, işyerine gelen maddi durumu iyi olmayan ya da lüks yaşamak isteyen genç kızları, evli kadınları, "Bir tanıdığım var. Size her türlü yardımı yapar. Adeta iyilik meleği" diyerek kandırıyor, sonra da çete lideri "Sedef" lakaplı Hasan S., ile tanıştırıyordu. Diğer çete üyeleri de tanıştığı genç kızlara, evli kadınlara maddi yardımda bulunuyor, ortam hazırlanıyor ve bunlar uyuşturucuya alıştırılıyordu. İyice batağa düşen genç kızlar daha sonra erkeklere pazarlanıyordu.

50'YE YAKIN KADIN
Müşteri bulan, kalınacak otelleri ayarlayan "Sedef" lakaplı çete lideri Hasan S.'nin polise yakalanmamak için Selma A., ile şifreli konuştuğu, telefonla aradığında, "Bu akşam saat ….'de uçacağız. Hazır olun" dediği, Selma A.'nın da genç kızları daha önceden belirlenen otelle gönderttiği ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen fuhuş çetesi zanlılarından çete lideri Hasan S., Selma A., Tarık Ç., ve Sadık B tutuklandı. Çetenin bugüne kadar 50'ye yakın kadını tuzağa düşürdüğü, fuhuş batağına çekilmek istenen 5 genç kızın kurtarılarak ailesine teslim edildiği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuhuş şifresi: Bu akşam uçacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN