Antakyalı hayırsever şimdi de cami yaptırıyor

Giriş Tarihi: 19.11.2013
Antakya'ya daha önce bir lise kazandıran hayırsever işadamı Fahri Öksüz, şimdi de 430 kişilik cami yaptırıyor. Hayırsever işadamı Öksüz, Haraparası Mahallesi'ne yaptıracağı caminin protokolünü Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'in makamında oğulları ve dostlarıyla birlikte imzaladı.

SOSYAL SERMAYE

Protokol töreninde konuşan Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, ilçeleri, illeri değerli ve güzel kılan, diğer illerle rekabette ön plana çıkmasında çok ciddi omuz veren şeyler birinin de sosyal sermaye olduğunu söyledi. Sosyal sermayenin de devamlı üreten, istihdamda bulunan, ihracat yapan, ilin ve ülkenin zenginliğine zenginlik katan işadamları ve dinamikleri olduğunu belirten Lekesiz, "Artık günümüzde bir ilin sosyal sermayesi ne kadar güçlü ise o ilin diğer illerle ve dış dünyayla rekabet kapasitesi de o kadardır" dedi.

BİRLİĞİMİZ BOZULMASIN

Hayırsever işadamı Fahri Öksüz de medeniyetler beşiği olan Antakya'da yaşamaktan büyük gurur duyduklarını belirterek, "Atalarımız bu kentte doğmuş ve ölmüştür. Bizler bu kentteki birliğin ve beraberliğin ilelebet devam edeceğine inanmaktayız. Yaptığımız ve yapacağımız tüm hayırlarda ayrım yapmadan gücümüzün yettiği kadar çalışacağız. Bu şehir bizimdir. Allah'tan tek dileğimiz bu şehrin birliğinin ve beraberliğinin bozulmamasıdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antakyalı hayırsever şimdi de cami yaptırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN