Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya lezzetleri iştah kabarttı

Çukurova Üniversitesi'nde Uluslararası Yemek Günü düzenlendi. Büyük ilgi gören buluşmada hünerli ellerin hazırladığı lezzetler afiyetle yendi

Giriş Tarihi: 19.11.2013
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Dış İlişkiler Birimi tarafından Uluslararası Yemek Günü düzenlendi. Avrupa Birliği LLP/Erasmus Öğrenim Hareketliliği kapsamında eğitim için Çukurova Üniversitesi'ne gelen yabancı uyruklu öğrenciler ülkelerine özgü milli yemekleri yaparak tüm hünerlerini ortaya koydu.

45 ÖĞRENCİ HAZIRLADI
İtalya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Portekiz, Almanya, İspanya ve Romanya'dan gelen 45 öğrencinin hazırladığı yemeklerin sunulduğu üniversite kafeteryasındaki etkinliğe, akademisyenler ve Türk öğrenciler de katıldı. Birbirinden lezzetli yemekler masaları olduğu kadar damakları da şenlendirdi.

ERASMUS PROGRAMI NEDİR?

Erasmus, Avrupa üniversitelerini karşılıklı öğrenci ve personel değişimi yolu ile birbirleriyle işbirliği yapmaya teşvik etmeye yönelik bir program. 2013-2014 akademik yılında, öğrenim hareketliliğinde 317, staj hareketliliğinde ise 103 olmak üzere 420 öğrenci Avrupa üniversitelerine gönderilirken, aynı dönemde Çukurova'ya 48 öğrenci geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya lezzetleri iştah kabarttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN