Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kış mevsiminde de rengarenk

Giriş Tarihi: 19.11.2013 13:08

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından yapılan kış sezonu çiçek dikim çalışmaları başladı.

Kentin daha estetik ve güzel görünmesi için çalışmalarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde 950 bin kök hercai menekşe, 1 milyon lale soğanı, 84 bin sümbül, çiğdem, nergis çiçek soğanları ile 3 bin kasımpatı çiçeklerinin dikimini yapıyor.
Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Ersin Özbadem, 'Renk renk ve çeşitliliğiyle park, bahçe, refüj ve kavşaklar olmak üzere kenti süsleyecek olan çiçeklerin dikimine aralıksız olarak devam ediyoruz. Çevreci kent Gaziantep'i daha yeşil hale getirmek için şehir içinde ve şehir giriş çıkışlarındaki refüjler üzerinde uyguladığımız ağaç ve mevsimlik çiçek dikim çalışmaları da sürüyor' dedi.

2 MİLYON KÖK ÇİÇEK DİKİYORUZ
Bu yıl 2 milyon kök soğanlı bitki ile menekşenin dikimini gerçekleştirdiklerini vurgulayan Özbadem, 'Kışın ve baharın başladığı aylarda gerçekleştirdiğimiz dikim çalışmalarında daire başkanlığımıza bağlı ekipler, Gaziantep'in havası, suyu, ulaşım olanakları, çağdaş yaşam mekanları ve yeşil alanlarıyla örnek bir kent haline gelmesi ve estetik bir görünüme kavuşturulması için Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında bulunan park, refüj, kavşak ve botanik bahçesine 2 milyon kök kışlık soğanlı bitki ile menekşenin dikimini gerçekleştiriyoruz' diye konuştu.

Hafif raylı sistem güzerg'hını ve ana arter refüjlerini estetik bir görünüme kavuşturmak için de çalıştıklarını ifade eden Ersin Özbadem, 'Hafif raylı sistem güzerg'hında, kavşak geçiş noktalarında oluşturduğumuz yaya geçitleri ile ışıklandırma sistemlerinin olduğu alanlarda değişik geometrik tasarımlar gerçekleştiriyoruz. Karataş ve Burç Kavşağı'ndan başlayıp İstasyon Meydanı'na kadar uzanan raylı sistem güzerg'hı üzerinde ve kavşak geçiş noktalarında kış dönemi mevsimlik çiçek dikim çalışmaları yapıyoruz. Raylı sistem duraklarının yer aldığı alanlar ve güzerg'h üzerinde yapılan çiçeklendirme çalışmaları ile oluşturulan alanlarda kentin estetiğine ayrı bir hava katmayı amaçlıyoruz. Yürüttüğümüz çalışmalar çerçevesinde, kış mevsimine özgü çok sayıda çiçek ve bitki türü kullandık' açıklamasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep kış mevsiminde de rengarenk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN