Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşı kampanyası her yerde başladı

Suriye sınırındaki 6 il ve Adana'da 1 milyon çocuğa ulaşacak çocuk felci aşısı kampanyası başladı

Sağlık Bakanlığı'nın, Suriye'nin Deyr-Ez Zor ve Asfara bölgelerinde görülen çocuk felci vakaları üzerine sınırındaki 6 il ve Adana'da düzenlediği çocuk felci aşısı kampanyasında ilk aşılar yapılmaya başlandı. Kampanyada Adana'da Vali Hüseyin Avni Coş, ilk aşıyı Halk Sağlığı Merkezi'nde yaptı. Coş Adana'da 200 bin, kampanyanın yapılacağı 7 ilde toplam 1 milyon çocuğa aşı uygulanacağını söyledi.

OYUNCAK HEDİYE ETTİ

Kampanyanın, çocukların sağlığı açışından önem taşıdığına dikkati çeken Coş, "İlimizde 200 bine yakın çocuğumuzu önemli bir riske karşı aşılamak suretiyle inşallah onları korumuş olacağız. Bu faaliyette görev alacak bütün sağlık çalışanlarımıza şimdiden başarı diliyorum" dedi. Coş, konuşmasının ardından ağızlarına aşı damlattığı 3 çocuğa oyuncak araba ve bebek hediye etti.

GEZİCİ EKİPLER KURULDU

Hatay'da ise ilk aşılar Özel TED Hatay Koleji'nde yapıldı. Hatay Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ve beraberindekiler, okuldaki çocukları aşılayarak kampanyayı başlattı. Dr. Tiryaki, kampanya kapsamında Hatay'da bulunan 0-5 yaş arası tüm çocukların aşılamadan geçirileceğini, bu aşılama kapsamında il genelinde çok sayıda gezici ekip oluşturduklarını söyledi.

300 bin çocuğa aşı yapılacak
Kampanya Şanlıurfa'da da Vali Celalettin Güvenç tarafından Gülsüm Çavuş Aile Sağlık Merkezi'nde başlatıldı. Vali Güvenç, 149 sabit istasyon ve 620 gezici ekiple hizmet vereceklerini kaydetti. Güvenç "Hedefimiz 5 yaş altı 300 bin çocuğumuza ulaşmak ve çocuklarımızı bu hastalıklardan korumaktır. Bu sayının içinde Suriyeli ailelerin çocukları da var" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşı kampanyası her yerde başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN