Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödüllü tasarımıyla Avrupa'da yarışacak

Adanalı kuaför Rahmi Can Pehlivan, Japon ve Türk filmleri izleyerek ortaya çıkardığı saç tasarımı ile Türkiye birincisi oldu, Avrupa arenasına çıkacak

Giriş Tarihi: 20.11.2013
Adana'da 19 yıllık kuaför Rahmi Can Pehlivan büyük bir başarının altına imzasını attı. Pehlivan, 'Uzakdo- ğu'dan Batı'ya adlı tasarımıyla on binlerce kuaförün İstanbul'da podyuma çıktığı 'Wella Trend Vision 2013' eleme yarışmasında birinci olarak Türkiye'yi Avrupa arenasında temsil etmeye hak kazandı. Tasarımı ortaya çıkarmak için geceleri onlarca Japon ve Türk filmi izlediğini söyleyen genç kuaför, yarışmada güneyden ilk kez bir birincinin çıktığını belirtti.

EN İYİLER
3 Mayıs'ta Almanya'nın Frankfurt şehrinde düzenlenecek olan Wella Trend Vision finaline çok sıkı bir şekilde hazırlandığını söyleyen Pehlivan, "Şimdi dünyanın en iyi tasarımları ile yarışacağım. Uzakdoğu kültürünü Batı'ya uyarlayarak ortaya çıkardığım modelimizi, büyük jürinin beğenisine sunacağız. Burada önemli olan saç tasarım ile birlikte bütünlüğü oluşturan makyaj ve kıyafetin de en yüksek puanı almasıdır" şeklinde konuştu.

MODAYA YÖN VERECEK
Yarışmaya make-up yani profesyonel makyöz Eda Şahin ile birlikte katılacağını söyleyen Rahmi Can Pehlivan, "Formatı çok zor bir yarışma. Çünkü elemelerde çok küçük ayrıntılara bile dikkat ediliyor ve derece alan tasarım o yılın modasına yön veriyor. Tasarım dünyasının startları ile karşı karşıya geleceğim. Hedefim Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ederek, derece ile dönmek. Kendime ve ekibime bu konuda güveniyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödüllü tasarımıyla Avrupa'da yarışacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN