Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tutuklu ve hükümlüler sergi açtı

Giriş Tarihi: 20.11.2013
Adana E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan hükümlü ve tutuklularının hobi ve meslek atölyelerinde yaptıkları ürünler adliyede sergilendi. Ahşap boyama, maket gemi, yağlı boya resim, hediyelik dokuma kilim ve elişi ürünlerden oluşan serginin açılışını Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ve Bölge Adliye Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun yaptı.

MESLEK EDİNİYORLAR

Başsavcı Süleyman Bağrıyanık, hükümlü ve tutukluların hobi faaliyetleriyle boş vakitlerini değerlendirdiklerini söyledi. Kurumda ayrıca meslek edindirme kurslarının düzenlendiğini belirten Bağrıyanık, bu girişimler sonucu bu serginin hazırlandığını kaydetti. Mahkûmların hem bir meslek edindiğini aynı zamanda bu ürünlerin satışından gelir elde ettiğini ifade eden Bağrıyanık, "Bu anlamda önemli bir faaliyet" dedi.

MORAL VE MOTİVASYON

Adana E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Yavuz Urş ise hükümlü ve tutukluların kendilerine, ailelerine ve topluma yararlı birer insan haline gelebilmeleri için eğitim-öğretim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunduklarını dile getirdi. Hükümlü ve tutukluların sözel, düşünsel ve görsel yönlerini geliştirecek konferanslar verildiğini hatırlatan Yavuz Urş, moral ve motivasyon açısından her ay düzenli konserler ile fiziki altyapı el verdiği oranda sportif aktivitelere katılımı sağladıklarına işaret etti. Adana E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan hükümlü ve tutukluların el emeği göz nuru ürünleri adliyede sergileniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tutuklu ve hükümlüler sergi açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN