Uzun evliliğin sırrı 5S'te saklı

Giriş Tarihi: 22.11.2013

Evliliklerinde 50 yılı geride bırakan yaşlı çiftleri ağırlayan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, "Eğer bir evlilikte sevgi, saygı, sadakat, sabır ve sohbet varsa o evlilik uzun sürüyor" dedi

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, eşi Zehra Lekesiz ile birlikte bir yastıkta 50'nci yılını dolduran çiftleri ağırladı. Uzun evliliğin sırrının 5S'te saklı olduğunu belirten Vali Lekesiz, "Bir evlilikte sevgi, saygı, sadakat, sabır ve sohbet varsa o evlilik uzun süre ayakta kalır" diyerek genç çiftlere yol gösterdi. Yaşlı çiftlere birer buket çiçek ve hediyeler veren Vali Lekesiz, ailenin, toplumun DNA'sı olduğunu söyledi.

HER ZAMAN DESTEKLENMELİ

Her ailenin bir toplumsal kansere yol açabilecek gelişmelere sebep olabileceğini bilip aileleri gözleri gibi korumaları gerektiğini belirten Vali Lekesiz, "Eğer bir toplumun harap olmasını istiyorsanız. Aileyi gözden çıkarmanız yeterlidir. Başka da bir çaba harcamanıza gerek yok. Eğer bir toplumu güçlü bir şekilde ayağa kaldırmak istiyorsanız da aileyi desteklemeniz ve iyi bakmanız yeterli" dedi.

EŞİME MİNNETTARIM
Bir yastıkta eşi Rahil Cemal ile 50'nci yılını dolduran Yakip Cemal askerde görme kabiliyetinin yüzde 80'ini kaybettiğini belirterek, "Eşim Rahil'den Allah razı olsun. Bana göstermiş olduğu ilgiyle zor günleri aştım. Her konuda bana yardımcı oldu. Bundan dolayı sevgili eşime minnettarım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzun evliliğin sırrı 5S'te saklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN