Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aday adayları düzeyli olmalı

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Soner Çetin, hangi partiden olursa olsun aday adaylarının özenli olması gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 23.11.2013
CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Soner Çetin, SABAH Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu'nu ziyaretinde seçim maratonunda aday adaylarının tavrı hakkında görüşlerini aktardı. Çetin, bütün partilerde aday adaylarının birbirine daha düzeyli, dikkatli ve özenli yaklaşmaları gerektiğini vurguladı.

ÖZENLİ OLMALILAR
Çetin şöyle konuştu: "İnsanlar hangi siyasi partiden hangi göreve aday olursa olsun birbirlerine karşı sevgi ve saygı içinde hareket etmeli. Vatandaşlar da bu genel özene dikkat etmeli. 'Ben milletvekilliğine, belediye başkanlığına ya da meclis üyeliğine adayım' diyen kişinin, hangi siyasi partiden aday olursa olsun, o kişinin kişiliğine, emeğine, birikimine, dürüst bir insan olup olmadığına, çalışkanlığına, halkla olan diyaloguna da bakmalıdırlar. Ve siyasi partilerin aday adayları birbirleriyle ilgili eleştirilerde bulunurken çok özenli, dikkatli ve düzeyli bir üslup içinde olması gerekir."

YETKİLİ İSİMLER AÇIKLADI

Ziyarette, CHP'den aday olup olmayacakları son günlerde gündeme gelen Aytaç Durak ve Zihni Aldırmaz'ın durumuna da değinen Çetin, "Durak ve Aldırmaz'ın CHP'de herhangi bir belediyede aday gösterilmesi mümkün değil. Bu sadece bir spekülasyon. Partimizin genel başkanı da dahil en yetkili isimler, televizyonda da açık açık CHP'nin Adana Büyükşehir adayının kesinlikle ve kesinlikle CHP kadrolarından bir isim olacağını ifade etti" dedi. Çetin ayrıca, CHP'den kim aday gösterilirse gösterilsin, diğer bütün aday adaylarının o kişinin etrafında kenetleneceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aday adayları düzeyli olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN