Kuşlar için yuvalar asıldı

Giriş Tarihi: 23.11.2013

Adana'da ormanlara kuş yuvası asılması çalışmaları Karaisalı'da da gerçekleşti Yuvalar için tören düzenlendi

Adana Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı işletme müdürlüklerindeki kuş yuvası dağıtım etkinliklerine Karaisalı ile devam edildi. Karaisalı'daki etkinliğe AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Karaisalı Kaymakamı Hakkı Başhan ve ilçe protokolü, Adana Orman Bölge Müdürü Abdurrahman Acer, kurum yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. İşletme Müdürü Metin Ural, ormanlara zarar veren böceklerin tahribatını en aza indirmek amacıyla kuş yuvalarını yaparak ağaçlara astıklarını söyledi.

GENÇLERE GÖREV DÜŞÜYOR

Bölge Müdürü Abdurrahman Acer de "Yüzde 60'ı ormanlarla kaplı bir ilçedeyiz. Karaisalı ilçesi için çok sayıda projemiz var. En önemlisi Belemedik Vadisi'nden Pozantı'ya bağlantı yolu" dedi. Kaymakam Hakkı Başhan ise konuşmasında, Karaisalı'nın orman alanının daha da artırılması için gençlere büyük görev düştüğünü, ormanların korunması ve devamlılığının sağlanması için bilinçlendirme faaliyetlerinin çok önemli olduğunu belirtti.

GETİRİSİ BÜYÜK OLACAK

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan da konuşmasında kuş yuvalarının ekolojik denge açısından önemine değinerek "Yuvalar küçük ama getirisi çok büyük olacak. Karaisalı ve İşletme Müdürlüğü de bizim yuvamız. Sorunların çözümü noktasında elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Hep birlikte hareket edersek sorunların tamamını çözeriz" dedi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kuş yuvası dağıtım töreni, muhtarlıklar ve öğrencilere kuş yuvalarının doğadaki sahiplerine ulaştırılmak üzere teslim edilmesiyle tamamlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuşlar için yuvalar asıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN