Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hediye kemanla hayatı renklendi

Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşayan zihinsel engelli Zeynep Maya (15), Kaymakamlığın hediye ettiği kemanda ustalaştı. Zeynep, Kaymakam Hasan Göç'e kemanıyla minik bir konser verdi

Giriş Tarihi: 24.11.2013
Mersin'in Tarsus ilçesinde lise 2'nci sınıfta okuyan zihinsel engelli Zeynep Maya (15), Kaymakamlığın 2 yıl önce hediye ettiği kemanla bambaşka bir hayat sürmeye başladı. Babası Menderes Maya ve kardeşi Coşkun Maya da kendisi gibi engelli olan Zeynep, amcası Barış Maya'nın desteği ve hocası İsmet Karabulut'un verdiği eğitimle 2 yılda büyük aşama kaydetti. Zor bir enstrüman olan kemanda ustalaşan Zeynep, Kaymakam Hasan Göç'e minik bir konser bile verdi.

KAYMAKAM ÇOK beğendi

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından keman hediye edilen Zeynep, ziyaret ettiği Kaymakam Hasan Göç'ü başarısıyla etkiledi. Azmin, engel tanımadığının bir kez daha kanıtlandığını belirten Kaymakam Hasan Göç, "Zeynep kızımız gerçekten müthiş bir gelişme kaydetmiş. Derslerindeki başarının yanı sıra keman çalıyor ve jimnastik sporuyla da ilgileniyor. Biz Kaymakamlık olarak her zaman engellilerimizin ve başarılı öğrencilerimizin yanında, onların en büyük destekçileriyiz" dedi.

OLUMLU ETKİLEDİ

Engelli ağabeyi ve yeğenlerine hayatını adadığını belirten amca Barış Maya ise yeğenlerini çok sevdiğini, onların engellerini aşmaları konusunda her zaman destek vermeye devam edeceğini söyledi. Keman hocası İsmet Karabulut ise Zeynep'in keman çalmaya müthiş bir ilgi duyduğunu ve bu alanda inanılmaz bir gelişme kaydettiğini belirterek, Zeynep'in sağlık yönünden de çok ciddi bir gelişme kaydettiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hediye kemanla hayatı renklendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN