Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzeloğlu: Mersin bir hoşgörü kenti

Kentte hizmet veren 72 derneğin temsilcilerini ve üyelerini bir araya getiren Hemşehri Dernekleri Buluşması etkinliğinde konuşan Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, hoşgörü mesajı verdi

Giriş Tarihi: 26.11.2013
Mersin Valiliği himayesinde ve Mersin Bürokrat ve İş Adamları Dermeği (MEBİDER) koordinatörlüğünde düzenlenen etkinlikte söz alan Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 72 derneğin buluşmasının Mersin'in kültürel zenginliğini ortaya koyan önemli değerlerden biri olduğunu belirtti. Güzeloğlu, Mersin'in farklı kültürlere, dinlere, inançlara ve düşüncelere ev sahipliği yapan hoşgörü kentlerinin arasında yer aldığını hatırlattı.

"ZENGİNLİĞİ GÖRDÜK"
1,5 yıl önce ortaya çıkan bir düşüncenin ürünü olan Mersin 1. Kültür Festivali'nin, kentin zenginliğini ve güzelliğini yansıtan önemli örneklerden biri olduğunu ifade eden Güzeloğlu şunları söyledi: İl dışından da gelen derneklerle birlikte 72 derneğimizin her birinin zenginliğini, kültürünü, felsefesini, insanı kucaklayan hikmet dolu tavrını ve buna bağlı davranışlarını festival alanında gördük. Birlik ve beraberliğin çoğaltarak yaşanmasına şahit olduk.

GÜZELOĞLU'NA BERAT

Mersinin ekonomisine, kalkınmasına ve gelişmesine katkı koyan birçok hizmet arasında sosyal projelerin ayrı bir öneme sahip olduğunu anlatan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, insanı merkeze alan bu projelerin toplumun kesimleri arasındaki sınıflaşmayı ortadan kaldırdığını vurguladı. Etkinlik sonunda MEBİDER Başkanı İbrahim Ünver, Güzeloğlu'na üzerinde tüm derneklerin imzalarının bulunduğu bir berat takdim etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzeloğlu: Mersin bir hoşgörü kenti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN