Ünlü Kurtoğlu Çiftliği satılıyor

Giriş Tarihi: 28.11.2013
Çukurova'yı arkadaşlarıyla birlikte Sivas Kongresi'nde temsil eden Kurtuluş Savaşı kahramanı Hulusi Kurtoğlu'na ait toprakların son bölümü olan "Kurtoğlu Çiftliği"nin merkezi satılıyor… Adana'nın Kozan ilçesinin Çukurören köyünde bulunan çiftlik merkezindeki bin 603 dönüm arazinin satışı için konulan muhammen bedel 9 milyon 219 bin 650 TL olarak belirlendi. Varislerin istemi üzerine Kozan Sulh Hukuk Mahkemesi'nce verilen kararla yapılacak çiftliğin satışıyla ilgili ilk ihale 4 Şubat 2014 günü 09.30-09.40 arasında gerçekleştirilecek.

E-POSTA İLE TEKLİF
Çiftliğin satış ihalesine "e posta" yöntemiyle de katılabilinecek. "Kurtoğlu Çiftliği"nin açık artırma yoluyla satış koşulları hakkında gerekli bilgiler KSHM Satış Memurluğunda "2012/4" numarasıyla işlem yapılan dosyayla esatis.uyap.gov.tr'den bilgi alınabileceği gibi satış ihalesinde aynı adres aracılığıyla e-posta yöntemiyle teklif de verilebilecek.

25 BİN DÖNÜMDEN KALAN

Osmanlı beratına sahip Kurtoğlu ailesine ait çiftliğin geçmişi yüzlerce yıl öncesine dayanıyor. Ailenin temsilcisi Kurtoğlu'nun mülkiyetinde ise geçen yüzyılın başlarında 25 bin dönüm toprak bulunuyordu. Bu toprakların 12 bin 500 dönümü şimdi satışı yapılan bölgede, 10 bin dönümü Mercimek köyü yakınlarında Camızağılı çiftliğinde, 2 bin 500 dönümü de İmamoğlu'nun Koyunevi bölgesindeydi.

SİVAS KONGRESİ'NE KATILDI

Babası Hacı Mehmet Kurtoğlu 19. yüzyılın sonlarında 4 dönem belediye başkanlığı yapmış, Ermeni Gregoryenlerce düzenlenen şenliklerde altın pelesenk yağı kazanı kapağını 36 baş öküz vererek açmasıyla tanınan sevilen bir insandı. Hulusi Kurtoğlu da Sivas Kongresine gitmiş, KurtuluşSavaşı'na bizzat katılmış, Cumhuriyetin kuruluş sürecinde belediye başkanlığı yapmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü Kurtoğlu Çiftliği satılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN