Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amatör balıkçılar oltayı Akdeniz'e salladı

Giriş Tarihi: 29.11.2013

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Geleneksel Sportif Olta Balıkçılığı Yarışması'nın 4'üncüsü, Türkiye'nin dört bir yanından 85 balıkçıyı Akdeniz'e getirdi

Hatay'ın İskenderun ilçesinde bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Geleneksel Sportif Olta Balıkçılığı Yarışması, farklı illerden gelen 85 sporcu ile Sevgi Evleri ve Gençlik Spor Müdürlüğü'nden 25 öğrenciyi bir araya getirdi. Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi tarafından geleneksel hale getirilen yarışma, İskenderun Belediyesi Doğan Gazinosu'nun önünde yapıldı.

İLK KEZ BALIK
Hacı Pervin Tosyalı Sevgi Evi'nde kalan çocuklar yarışmaya ayrı bir renk kattı. Çocuklar ilk defa balık tutmanın mutluluğunu yaşadı. Mustafa Kemal Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Bahar Yılmaz geleneksel sportif olta balıkçılığı yarışmasının sosyal amaçlı olduğunu, 12 yaş gurubundan yardıma muhtaç çocukların da yarışmaya katıldıklarını belirtti.

ŞAMPİYONLARA OLTA
Geleneksel İskenderun Sportif Olta Balıkçılığı Yarışması'na geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da çevre illerden gelen 85 yarışmacının katılımı, rekabet ortamını arttırdı. Yarışmaya Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adana'dan birçok yarışmacı katıldı. Yarışma, büyük ve küçük balık olarak iki kategoride yapıldı. Kendi kategorilerinde en çok balık yakalayan ilk 3 kişiye olta takımları hediye edilirken sertifikalar da verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amatör balıkçılar oltayı Akdeniz'e salladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN