Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İşleyen Işıklar'a 60 yaş onuru

TOBB Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu, 60 yaş üstü çalışan kadınlara 'İşleyen Işıklar-60 Yaş Üstü Başarılı İş Kadınları' başlıklı törenle plaket verdi

Giriş Tarihi: 29.11.2013
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu'nun düzenlediği 'İşleyen Işıklar-60 Yaş Üstü Başarılı İş Kadınları' töreninde başarılı 11 kadına plaket verildi. Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ayla Harp yaptığı konuşmada, Türkiye'de kadın istihdamını yüzde 29,5'lardan daha yukarılara taşımak için daha çok kadının iş dünyasında olması gerektiğini belirtti.

ERKEN EMEKLİ OLUYORLAR

Törenin ana temasını 'iş dünyasında ve sosyal hayatta çalışan kadınlar' olarak belirlediklerini anlatan Harp, "Çalışan kadınlarımızın büyük bir bölümü erken yaşta emekli oluyor ve evlerinde oturuyor. Yıllarca çalışma hayatlarında edindikleri bilgi, birikim ve becerileri atıl duruma getirip unutuyorlar. Oysaki dünyanın pek çok yerinde kadınlar uzun yıllar çalışmaktadır" dedi.

KADINLARIN GÜCÜNÜ GÖSTERMELİYİZ

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, Türkiye'de nüfusun yüzde 50'lik kısmının kadınlardan oluştuğunu hatırlatarak kadınların gerçek gücünün iş dünyasında gösterilmesi gerektiğini anlattı. Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu da, Türkiye'de kadın istihdamının yüzde 30'larda olduğunu hatırlatarak bu rakamın artırılması gerektiğini kaydetti.

PLAKET ALAN KADINLAR
Deniz Tarım Zirai İlaç Şirketi sahibi Aliye Balcı, Ekin Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi sahibi Berrin Erdoğan, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Emine Berika İpek Bayrak, Otel Kilikya kurucu ortağı Fatma Kale, Singer Beyaz Eşya Limited Şirketi sahibi Gülten Singer, Semavi Dinler Kardeşliği Projesi kurucusu Lina Nassif, Diş Hekimi Nedret Yılmaz, Mersin Kimsesiz Çocuklar Derneği Başkanı Nurhayat Şahin, Merzeci Ailesi mensubu Selma Yağcı, Gümrük Müşaviri Türkan Cerrahoğlu, Ergin Motorlu Araçlar Anonim Şirketi sahibi Zerrin Doğan.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İşleyen Işıklar'a 60 yaş onuru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN