Dünyanın işadamları Mersin'de buluştu

Giriş Tarihi: 30.11.2013

Mersin ASİAD, Uluslararası Ticaret ve Yatırım Forumu'nda 17 ülkeden 230 işadamını Mersin'de bir araya getirdi

Mersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD), Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ve Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) işbirliğiyle ASİAD Uluslararası Ticaret ve Yatırım Forumu'nu düzenledi. Forum kapsamında Kırım, Ukrayna, Kırgızistan, Kanada, Etiyopya, Nijer, Sudan, Benin, Tanzanya, Pakistan, Panama, Lesoto, Rusya, Moğolistan, Kazakistan, Mali ve Libya ülkelerinden alıcı konumunda, 230 işadamı ticari anlaşmalar yapmak üzere Mersin'e geldi.

İŞ POTANSİYELİ YÜKSEK
ASİAD Başkanı Emin Rıdvan Oğuz, katılımcı işadamlarının ticari anlaşmalar yapmak üzere burada olduğunu belirterek, ihracat için büyük bir iş hacminin oluşmasını beklediklerini kaydetti. Kırım Tarım ve Yatırımdan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Kravets Valerin Nikolayeviç de ülke olarak hedeflerinin yeni iş alanları açmak olduğunu kaydetti. Valerini, "Birinci iş forumu mutlaka hem Türkiye için hem de buraya katılım gösteren ülkeler için ciddi iş potansiyeli taşımaktadır. Forum sayesinde hem katılımcı ülkelerde hem de Türkiye'de iş yatırımları artacaktır" dedi.

FIRSATLAR ÜRETMELİYİZ
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise 2023 hedeflerini gerçekleştirmek adına yeni bağlantılar, fırsatlar ve pazarların üretilmesi gerektiğini söyledi. 17 ülkeden 250'ye yakın işadamının bir araya geldiği forumda yapılacak ikili iş görüşmelerinin de önemine vurgu yapan Vali Güzeloğlu, "Bin 500' ü aşkın Türk firmasının ve yüzde 97si Mersinli olan katılımcı firmalarımızın temsilcisi olan işadamları ile yapılacak olan görüşmeler şunu çok açık gösteriyor ki Türkiye büyüyor, Mersin büyüyor" dedi. Konuşmaların ardından işadamları ikili görüşmelere geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın işadamları Mersin'de buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN