İki belediyenin sıcak yaklaşımı

Giriş Tarihi: 30.11.2013

Modern belediyeciliği öğrenmek için Kırgızistan'ın Celalabat kentinden Tarsus ilçesine gelen heyet eğitimini tamamladı

Tarsus Belediyesi ile Kırgızistan'ın Celalabat kenti arasında 'Kardeş Şehir' protokolü çerçevesinde kente gelen belediye görevlileri ülkelerine döndü. Yaklaşık 1 aydır Tarsus'ta bulunan Celalabatlı 6 belediye yöneticisi, belediyenin kendi- leriyle ilgili müdürlüklerinde uygulamalı eğitim gördü. Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a teşekkür ziyaretinde bulunan Celalabat Belediye Başkan Yardımcısı Talantbek İsmailov, 1 aydır çok güzel günler geçirdiklerini söyledi.

1 AYLIK EĞİTİM
İsmailov, "Kardeş şehir Tarsus'ta olmaktan son derece mutluyuz. Şu anda burukluk yaşıyoruz. Tarsuslulara ve belediye çalışanlarına bize gösterdikleri misafirperverliğe teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 1 aydır arkadaşlarımızla burada eğitim gördük. Türkiye'deki belediyecilik sistemini öğrendik. Bu bizim için çok önemli oldu, kendimizi geliştirdik. Buradan aldığımız eğitimi ülkemizde uygulayacağız" dedi.

CELALABAT'A SELAM SÖYLEDİ
Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise kardeş şehir Celalabat'a selamlar gönderdiklerini söyledi. Başkan Kocamaz, "Bu güzel ziyaretlerle birbirimizden öğreneceğimiz bir şeyler mutlaka vardır. Tabii her iki ülkenin yasaları, yönetim sistemleri bazı ayrıntılar içeriyor. Dolayısıyla bire bir her şeyin birbirini karşılaması mümkün değil. Celalabatlı kardeşlerimiz belediyemizde çeşitli birimlerde uygulamalı eğitimler aldı. Bu tür ilişkilerin artarak devam etmesini diliyorum" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki belediyenin sıcak yaklaşımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN