Şehit için kurulan müzeye Genelkurmay'dan teşekkür

Şırnak'ta 2007'de şehit olan Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ahmet Tündü'nün ailesinin evinde kurduğu müzeye Genelkurmay Başkanlığı anı olarak ve teşekkür için şilt gönderdi

Giriş Tarihi: 1.12.2013
Genelkurmay Başkanlığı, 17 Temmuz 2007'de Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ahmet Tündü'nün ailesine, çocukları için evlerinde kurdukları müzede sergilenmesi için şilt verdi. Adana'daki 6'ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse ve Gaziantep 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, şehidin babası Bekir Tündü'yü, Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Akçalı köyündeki evinde ziyaret edip şilti teslim etti.

EŞYALAR PAŞAYI DUYGULANDIRDI

Köse ile Güneş, aileyle bir süre sohbet ettikten sonra şehit için özel olarak yaptırılan müzeyi gezdi. Tümgeneral Köse'nin, şehit Tündü'nün eşyalarını gördüğünde duygulandığı görüldü. Müzenin hikayesini anlatırken gözyaşlarına hakim olamayan şehidin kardeşi Bilal Tündü'yü ise Köse teselli etti. Tümgeneral Köse, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in, özel müzeden haberdar olması üzerine aileye şilt verilmesi kararı alındığını anımsattı.

KAHRAMAN BİR ASKERDİ
Müzede, Genelkurmay Başkanlığını temsilen bir anının bulunmasının uygun görüldüğünü aktaran Köse, şunları kaydetti: "Şehidimizin babası Bekir amcayı böyle bir müze oluşturduğu için kutluyoruz. Allah kendisine ve diğer evlatlarına uzun ömürler versin. Şehidimizin ruhu şad olsun. Burada kendi yaşadığım anılarımı düşündüm. Ahmet kardeşimiz özel kuvvetler mensubu olarak Türkiye, Irak ve Afganistan'da vatanın ve milletin bekası için kahramanca görevler yaptı. Vatanı, milleti ve bayrağı için hayatını feda etti. Onlarla gurur duyuyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit için kurulan müzeye Genelkurmay'dan teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN