Üç büyüklerde AK belediyecilik

AK Parti Adana, Mersin ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayları ortak görüşte birleşti: Yeni bir dönem başlıyor. Güneyin üç büyük kenti AK Belediyeciliğe hazır olacak

Adana, Mersin ve Gaziantep'te günlerdir süren heyecanlı bekleyiş nihayet sona erdi. Ankara'da yapılan bir törenle üç büyük kentin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. AK Parti eski Milletvekili Abdullah Torun Adana'ya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Gaziantep'e, Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever ise Mersin'e aday oldu. Üç büyük kentin üç Büyükşehir adayı, "AK belediyecilik farkı görülecek" dedi.

PARTİMİZ BİRİNCİ OLACAK
Adana'da yapılan temayül yoklamalarında, telefon anketlerinde birinci çıkarak adaylık yolunda önemli bir mesafe kaydeden AK Parti Adana eski Milletvekili Abdullah Torun, diğer partili arkadaşları ile birlikte çıktığı adaylık yarışmasında ipi göğüslemenin onurunu yaşadığını belirterek, "Aslında bu bir hizmet yarışı. Aday olarak benim adım açıklandı ama seçimi her birlikte kazanacağız. Diğer aday adayı arkadaşlarımla birlikte partimizi Adana'da birinci yapmak için gayret edeceğiz" dedi.

ADANA'YI KUCAKLAYACAĞIM
Adana'da yeni bir dönemin başladığını belirten Abdullah Torun, "Sayın Başbakanımız verdiği görevi büyük bir başarı ile yerine getirmek için olanca gücümle çalışacağım. Buradan Adana'daki tüm partililerimize teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde hizmet odaklı çalışacak ve tüm Adana'yı kucaklayacağım. Büyükşehir Belediyesi AK belediyecilikle tanışacak. Adana yakın gelecekte Konya'nın, Kayseri'nin, Gaziantep'in çok önüne geçen bir kent olacak" diye konuştu.

ŞAHİN, BAŞARILI PROJELERE İMZA ATTI
AK Parti'nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, kentin ilk kadın belediye başkanı olmaya hazırlanıyor. 2002 yılından bu yana, kurucuları arasında yer aldığı AK Parti'den üst üste üç dönem Gaziantep milletvekili seçilen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak Türkiye'de kabul gören projelere imza atan Fatma Şahin'in Büyükşehir adayı olarak gösterilmesi kentte sevinçle karşılandı.

İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM
Adaylık açıklamasından sonra duygularını anlatan Fatma Şahin, "Hemşerilerim üç dönem beni meclise göndererek büyük bir onur bahşettiler. Şimdi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak karşılarına çıkıyorum. Eğer yetkiyi bana verirlerse bu muhteşem kentin ilk kadın belediye başkanı olacağım. Bu benim için büyük onur. Bana güvenen, bu makamları bana layık gören herkese çok teşekkür ediyorum. Kentime, milletime hizmet etmeye devam edeceğim" dedi.

ANADOLU KADINININ BÜYÜK BAŞARISI
AK Parti'de Kadın Kolları Genel Başkanı olarak da görev yapan Fatma Şahin, siyasette geldiği yeri Anadolu kadının başarısı olarak nitelendirdi. Şahin, "Gaziantep'te iki dönem çok başarılı bir yönetim gösteren Asım Güzelbey'den bayrağı devralmak kolay bir iş değil. Önce seçimi kazanmayı sonra da değerli başkanımızın koyduğu çıtayı daha da yükseklere taşımayı görev biliyorum. Bunu yaparken tüm hemşehrilerimle güç birliği yapmayı ve kenetlenmeyi istiyorum" diye konuştu.

MERSİNLİLER ZEKİ İNSANLAR
Mersinlilerin karın tokluğu için memleketini terk etmesini içine sindiremediğini ifade eden Sever "Mersinliler zeki insanlardır. Onlara yeterli imkanlar sağlanırsa, sadece kente değil ülkeye önemli katkı sağlayacak insan potansiyelimiz var. Bu kaliteye sahip çıkılmalı. Biz bunu ortaya çıkarmak istiyoruz. Onların dertlerine derman olmaya çalışacağız. Artık Türkiye'nin diğer büyükşehirlerin de olduğu gibi Mersin'de de AK Parti rüzgarı tüm kenti saracak" şeklinde konuştu.

HERKESE AŞ, HERKESE İŞ
Başbakan Erdoğan tarafından AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, ilk demecini SABAH Güney'e verdi. Öncelikle Başbakan Erdoğan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, AK Parti ailesi ve diğer aday adayı arkadaşlarına teşekkür eden Mustafa Sever, "Belediyecilik hizmetlerinden yeterince nasibini almamış olan Mersin'imizin artık AK Belediyecilikle tanışma zamanı geldi. Mersin'in kaderi değişiyor" dedi.

HALKA HİZMET GÖTÜRÜLEMEDİ
Yaklaşık 23 yıl boyunca devletin üst kademelerinde görev aldığını ve her fırsatta Mersin'in ve Mersinlilerin hizmetine koştuğunu belirten Mustafa Sever, "Mersin tarım, ticaret, sanayi ve turizm bölgesi. Potansiyeli çok yüksek olan bu kentimiz bu güne kadar yerel yönetimde süper lige atlayamadı. Halka yeterince hizmet götürülemedi. Kentin tümüne baktığımızda hizmet fakiri olduğunu görmek mümkün. Ama artık tünelin ucunda ışık göründü. Mersin'in yüzü gülecek" diye konuştu.

ZİRVEDEYKEN BIRAKMAK ZOR
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini 2 dönemdir büyük bir başarı ile yürüten ve aldığı kararla üçüncü kez aday olmadığını açıklayarak adeta siyasi bir ders veren Asım Güzelbey, "Zirvedeyken görevi bırakmak gerçekten zor. Ama ben doktorluğumu da zirvede bırakıp siyasete atılmıştım. En çok para kazandığım bir dönemde hekimliği bırakıp aday oldum. Şimdi de daha çok hizmet üreteceğim bir dönemde bırakıp mesleğime dönüş yapıyorum. Heyecanlıyım" dedi.

ÇOK BAŞARILI BİR SİYASETÇİ
Gençlere fırsat vermek gerektiğini düşünen Asım Güzelbey, "Sayın Başbakan benim için çok değerli. Beni bir kez daha onurlandırdı ve adayımızın ismini açıklamamı benden istedi. Büyükşehir adayımız olan Bakanımız Fatma Şahin çok önemli bir siyasetçidir ve bize ciddi oy kazandıracaktır. Bugüne kadar bize oy vermeyen erkeklerin kadınlarından oy alacağına inanıyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç büyüklerde AK belediyecilik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN