Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'ya ağız ve diş sağlığı merkezi müjdesi

Giriş Tarihi: 3.12.2013

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, sağlık üssü olma yolunda hızla ilerleyen Adana'nın, bir ağız ve diş sağlığı merkezine de kavuşacağını söyledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle temeli atılan Entegre Sağlık Kampüsü ile Adana, 'sağlık üssü' olma yolunda hızla ilerlerken, sağlık alanında bir müjde de Vali Hüseyin Avni Coş'tan geldi. Adana Valisi Coş, bölgede örnek teşkil edecek modern bir 'Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi' kurulacağını söyledi. Fatma Kemal Timuçin Kalp Hastanesi, bir yıl içinde dönüştürülerek Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak hizmet verecek.

46 ÜNİTELİ

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin, 6 bin metrekarelik kapalı alanda, 46 üniteli bir merkez olacağını kaydeden Vali Coş, "Beş adet hasta yatağının da bulunacağı merkezde, hastaların daha rahat bir ortamda tedavi olmasını sağlayacak poliklinikler yer alacak. Poliklinik sayısı hastaların uzun bekleme sürelerini kısaltacak. Engelli hastaların genel anestezi altında tedavileri de hızlanacak. Böylece çok önemli bir sorun giderilmiş olacak" dedi.

OYUN ALANLARI

Adana'da, ağız ve diş sağlığı konusunda özellikle çocuk hastaların yoğunluğuna dikkat çeken Vali Hüseyin Avni Coş, yeni yapılacak merkezde 'Çocuk Dişleri Tedavi Poliklinikleri' oluşturulacağını ve en az 10 üniteden oluşan özel bir bölümün çocuklara yönelik olarak 'Pedodonti Klinikleri' olarak düzenleneceğini kaydetti. Coş, çocukların kolay bir şekilde tedavi edilmesi için çocuk kliniklerinde oyun alanları bulunacağını da ifade etti.

UZMAN İHTİYACI KARŞILANACAK
Vali Coş açıklamasında şunları söyledi: Diş hekimliği uzmanlık branşları bir araya gelecek. Böylece bölgenin uzman diş hekimi ihtiyacı da karşılanmış olacak. Bu önemli hizmetin Adana'mıza kazandırılmasında destekleri için Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer Çelik ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Adana Milletvekili Sayın Necdet Ünüvar'a teşekkürlerimizi sunuyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'ya ağız ve diş sağlığı merkezi müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN