Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP aday adayının fotoğraf kurnazlığı

CHP'nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Burhan Cahit Bingöl'ün sanki adaylığı kesinmiş gibi fotoğraflar yayınlaması soru işareti oluşturuyor

Giriş Tarihi: 4.12.2013
CHP'den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Burhan Cahit Bingöl, yerel basına gönderdiği basın bültenlerinde sanki adaylığı kesinleşmişçesine davranıyor. CHP İl Başkanı Mehmet Gökdağ, Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarının henüz kesinleşmediğini, Genel Merkez'de aday belirleme çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

KESİNLEŞMİŞ GİBİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte çektirdiği fotoğrafı aday adaylık sürecinde kullanan Burhan Cahit Bingöl'ün son olarak AK Parti Gaziantep Büyükşehir Adayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'i tebrik ederken çektirdiği fotoğrafı basın bültenlerinde kullandığı ve kendisini CHP'nin kesinleşmiş Gaziantep adayı gibi göstermeye çalıştığı iddia edildi. Kentte yayınlanan yerel gazetelerde çıkan haberleri değerlendiren CHP'liler, aday adayı Bingöl'ün bu tavrının şık olmadığını belirterek, "Partimizde birçok değerli isim Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için mücadele ederken, Burhan Cahit Bingöl'ün fotoğraf kurnazlığı yaparak öne çıkma çabası partimizce çok hoş karşılanmamaktadır. Adaylık demokratik bir yarıştır" dediler.

GENEL BAŞKAN BELİRLER

Bingöl'ün basına servis yaptığı bültenlerle ilgili görüş bildirmeyen CHP İl Başkanı Mehmet Gökdağ, "En uygun aday Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından belirlenecektir. Şu an belirlenmiş bir adayımız yok. İl Başkanı olarak aday adayı olan isimlerle ilgili bir yorum yapmam etik olmaz. Adayımız belirlendiğinde kamuoyuna açıklayıp çalışmalarımızı hızlandıracağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP aday adayının fotoğraf kurnazlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN