Türkiye'nin en iyi haber sitesi

57 SODES projesi destek alacak

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında önümüzdeki dönem Adana'da desteklenecek olan projeler Vali Hüseyin Avni Coş tarafından açıklandı

Giriş Tarihi: 6.12.2013
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında 2013 yılında mali destek sağlanacak projelerin belirlendiğini ve hibe almaya hak kazanan kurum ve kuruluşlar ile önümüzdeki günlerde sözleşme imzalanacağını açıkladı. Vali Coş, "Sosyal Destek Programı'nın hedef kitlesi, sosyal imkânlara erişmede sıkıntı yaşayan çocuklar, gençler, kadınlar, işsizler, yoksullar, göç etmişler ve kentlerin gecekondu bölgelerinde yaşayan birey ve gruplardır" dedi.

BÜTÇE 6,6 MİLYON LİRA

Vali Coş, "2013 yılında 223 adet proje girişi olup, bunların 173'ü, SODES Koordinasyon Birimi'ne teslim edildi. Bakanlığımızın uygun görüşü sonucunda, aralarında kamu kurum ve kuruluşları, dernekler, vakıflar, yüksek öğretim kurumları ve sivil toplum örgütlerinin de bulunduğu başvuru sahiplerine ait 57 proje, Valiliğimizden destek almaya hak kazandı. Kalkınma Bakanlığı'mızca ilimize 2013 yılı için 6 milyon 600 bin lira bütçe ayrılan SODES programında, hibe almaya hak kazanan proje sahipleriyle en kısa sürede bir araya gelip, sözleşme imzalayacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
57 SODES projesi destek alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN