Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sadullah Ergin'i size emanet etmeye geldik

Giriş Tarihi: 6.12.2013

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı açıklanan Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile birlikte kente gelen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Bakanımızı size emanet etmeye geldik" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Büyükşehir Belediyesi Başkan Adaylığı açıklan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, memleketi Hatay'da sevgi gösterileriyle karşılandı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte gelen Ergin, il binası önünde seçim startını verdi. Coşkulu kalabalığa seslenen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Sadullah Ergin ile çok önemli işler yaptık. Demokratikleşme çalışmalarını, çözüm sürecini beraber yürüttük. Şimdi aday oldu. Onu size emanet etmeye geldim" dedi.

"BAŞARIYA KOŞALIM"
Başbakan Erdoğan'ın Hatay halkına selamlarını getirdiğini de belirten Beşir Atalay, "Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte geldik. Hatay çok şanslı bir ilimiz. Kabinemizin en başarılı bakanını buraya gönderdik. AK Parti ezberleri bozan bir partidir. Genel politikalarda ülke çapında çok büyük adımlar atıldı. Ama yerel yönetimlerde de bu başarıya ihtiyaç var. O yüzden Sadullah Bey'i, 'Git Hatay'ı Türkiye'nin en başarılı illerinden biri yap' diye gönderdik. Şimdi bakanımızı size emanet ediyorum. Hep birlikte Hatay'ı başarıya ulaştıralım" diye konuştu.

ERDOĞAN'IN ÖNCÜLÜĞÜNDE
Adalet Bakanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin de 11 yıllık AK Parti iktidarında Hatay'a yaptıkları hizmetleri saydı. İktidarları döneminde ülkenin demokrasisini güçlendiren adamların da atıldığını belirten Bakan Ergin, "Bütün bu hizmetler partimizin kurucusu, milletimizin gönlüne taht kurmuş, büyük lider Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde yapıldı" dedi. Bundan sonra da ülkenin ihtiyaç duyduğu adımları cesaretle atmaya devam edeceklerini belirten Ergin, "Genelde Türkiye'mizi özelde de Hatay'ımızı en yukarılara taşıyacağız. Hatay Büyükşehir oldu. Bu yapılanmayı inşallah doğru yapacağız. Temeli sağlam atacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sadullah Ergin'i size emanet etmeye geldik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN