Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağız için herkes seferber olmalı

Adana'da 5 ay önce lösemi teşhisi konulan yüksek risk grubundaki küçük Yağız yaşamak istiyor. Baba Sait Yıldız "Oğlum yaşasın, ölmesini istemiyorum" dedi

Lösemi hastası 4 yaşındaki Adanalı Yağız Yıldız'ın yaşaması için acilen ilik nakli gerekli. Bugüne kadar 30 kişiden alınan kan örneklerinin uygun olmadığını söyleyen inşaat işçisi baba Sait Yıldız, "Oğlum yüksek risk grubunda hastanede yatıyor. Kemik ilgili naklinin acilen yapılması gerek. Yavrumun yaşaması için zamanla yarışıyoruz. Duyarlı insanlar ne olur bize yardım edin" dedi.

KAN DEĞERLERİ DÜŞÜK ÇIKTI

Adanalı Sait-Fatma Yıldız çifti, ikinci çocukları Yağız'ı 5 ay önce yüksek ateş ve halsizlik şikâyetiyle TOKİ Numune Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan tetkikte enfeksiyon kaptığı saptandı ve bir haftalık tedavi uygulandı. Ancak rahatsızlığı geçmeyen Yağız, tekrar hastaneye kaldırıldı ve bu kez apandis ameliyatı gerçekleşti. Bir süre tedavi gören Yağız'ın kan değerleri düşük çıktı.

LÖSEMİ TEŞHİSİ KONULDU

Yıldız ailesi bu kez Yağız'ı Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ne götürdü. Genel kontrolden geçen Yağız'a lösemi hastalığı teşhisi konuldu. Yüksek risk gurubunda olan Yağız'a bir an önce ilik nakli yapılması gerektiği ortaya çıktı. Şu ana kadar 30 kişiden kan örnekleri alındı ama uygun iliği bulunamadı. Her geçen gün sağlığı kötüye giden Yağız şimdi kendisine uygun iliği bekliyor.

YÜKSEK RİSK GRUBUNDA
İlik nakli bekleyen İzmirli Melis için herkesin seferber olduğunu hatırlatan baba Sait Yıldız, "Melis sağlığına kavuştu. Şimdi sıra oğluma geldi. Zaman daralıyor. Yaşaması için ilik nakli şart. Ne olur bize yardımcı olun. Ben Yağız'sız yaşayamam" dedi. Oğlunun polisleri çok sevdiğini söyleyen baba Sait Yıldız, "Valiliğe gidip durumu anlattım. Bana yardımcı oldular. Polisler evimize gelip oğlumla oynadı. Yağız onları görünce sevinç çığlıkları attı, yemeğini yedi. Onun ölmesini istemiyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağız için herkes seferber olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN