Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çabalarsanız kazanırsınız

Para kazanmanın kolay olduğunu söyleyen SANKO Holding Başkanı Konukoğlu, girişimciliğin ilk yolunun 'çaba gösterildiğinde gerçekleşebilir ve kaliteli bir hayal' olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 8.12.2013
Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, zenginliğin "Allah'ın takdiri" olmakla beraber çalışmayanın başarılı olamayacağını belirterek, "Başarmak için çalışacaksın, hem de artan bir tempoda ve istikrarlı çalışacaksın" dedi. Konukoğlu, TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu'nun Gaziantep Ticaret Odası'nda (GTO) düzenlediği toplantıda, genç girişimcilere deneyimlerini anlattı, başarıya ulaşmaları için öneride bulundu.

HAZMEDEREK GELDİM

GTO Başkanı Eyüp Bartık'ın da izlediği toplantıda, başarı anlamında her noktaya öğrenerek, hazmederek ve Gaziantepliler ile birlikte hareket ederek geldiğini anlatan Konukoğlu, "Gazianteplilerin desteği ile Gaziantep için başardık. 'Zenginlik Allah Vergisi' denilerek zengin olunmaz. Elbette Allah vergisi ama çalışmazsan başaramazsın. Başarmak için de çalışmak gerekir" diye konuştu. "Eskiden bilgiye ulaşmak bu kadar kolay değildi. Ustalar işi öğretmezler ve kıskançlık gösterirlerdi" diyen Konukoğlu, şimdi usta, teknisyen ve mühendislerin daha paylaşımcı bir iş anlayışına sahip olduklarına dikkati çekti.

HAYAL KURMAK İLK ADIM
Girişimciliğin ilk adımının, 'çaba gösterildiğinde gerçekleşebilir ve kaliteli hayal' olduğunu kaydeden Konukoğlu, "Hayal kurmak girişimciliğin ilk adımıdır. Evvela hayal kuracaksınız. Hayaliniz ulaşılabilir olmalı, gerçekleştiğinde yenilenmeli. Hayalinizi büyük tutar ve gerçekleştiremezseniz hayal kırıklığı yaşarsınız. Merdivenleri birer birer çıkacaksınız. Gelinen noktanın hazmedilmesi çok önemlidir. Hırsınız aklınızın önüne geçmesin" dedi. Konukoğlu günümüzde 2-3 milyon doları olanın "köşeyi döndüğünü" daha fazlasına sahip olanın yediği, içtiği ve giydiğinin farklı olamayacağını, kullandığı otomobilin kanatlanıp uçamayacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çabalarsanız kazanırsınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN