Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahramankent öğrencisi Olimpiyat 3'üncüsü oldu

Giriş Tarihi: 8.12.2013
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından Ankara'da düzenlenen 21'inci Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda, biyoloji alanında Türkiye 3'üncülüğü Kahramanmaraş Özel Kahramankent Anadolu ve Fen Lisesi'ne geldi. Okulun 10'uncu sınıf öğrencisi Fatih Avşar (16) aldığı dereceyle ailesine ve okuluna büyük bir gurur yaşattı.

BRONZ MADALYA

Hedefinin milli takım olduğunu belirten Avşar, "Bu ufuklara ulaşmamız için bizi yüreklendiren herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra öncelikli hedefim dört kişilik milli takıma girmektir. Bunun için olimpiyat öğretmenimin rehberliğinde çalışmalara devam edeceğim" şeklinde konuştu. Kahramankent Liseleri'nin başarılarına bir yenisini daha eklediğini bildiren Okul Müdür Ali Kutup ise bilim ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarda her yıl elde edilen başarının tesadüf olmadığını belirtti.

TAKIM RUHU

Başarının özverili bir çalışma gerektiğini vurgulayan Kutup Şunları kaydetti: "Onun için başarılarımız artarak devam edecektir. Başarılı olmak özverili çalışmayı gerektirir, takım ruhunu gerektirir. Bu başarıların elde edilmesinde gece- gündüz demeyip, tatil demeyip yılmadan çalışan olimpiyat takımı öğrencilerimin ve onları çalıştıran olimpiyat öğretmenimizin fedakarca çalışmalarının payı oldukça fazladır. Başarı, öğretmenlerimizin fedakarlığında saklıdır. Ba��arı, öğrencilerimizin kendilerine sunulan bu imkanları en iyi şekilde kullanmasında saklıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramankent öğrencisi Olimpiyat 3'üncüsü oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN