Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Girne Üniversitesi denizde yolculuğuna devam ediyor

Giriş Tarihi: 11.12.2013
KURUCU Rektör Prof. Dr. Suat İ. Günsel'in, Yakın Doğu Üniversitesi'nden sonra KKTC'de yeni kurduğu Girne Üniversitesi'nin denizcilik kursları devam ediyor. Dünya ve Türkiye piyasalarında kalifiye denizci açığının kapanmasına katkıda bulunmak için başarılı denizciler yetiştirmeyi hedefleyen Girne Üniversitesi'nin kursları büyük ilgi görüyor.

BAKANLIK ONAYLI

Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tarafından verilen eğitimin devamı olarak, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Gemi Adamları Eğitimi için gerekli olan sertifika programları, yeni açılacak kurslarla sürdürülmeye devam edecek. Kurslara katılıp başarılı olanlara TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından onaylı toplam 42 sertifika programı belgesi verilecek.

ZORUNLU SERTİFİKA

42 sertifikanın 37'si, fakültenin Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin mesleğe atılabilmeleri için gerekli olan sertifika programlarını oluşturuyor. Sertifikalarını zamanında almayan öğrencilerin, eğitimlerini tamamlamaları mümkün olmayacağı gibi, gerekli sertifikalara sahip olamayacakları için mesleklerini yapmaları da mümkün olmayacak. Bu nedenle sertifika programlarının düzenli sürdürülmesi ve ihtiyacı olanlara zamanında verilmesi gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girne Üniversitesi denizde yolculuğuna devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN