İki kız kardeşin parası çalındı

Adana'da ölen babalarından kalan üç ayda bir aldıkları 2 bin 500 lirayı dolandırıcılara kaptıran iki kız kardeş, polislerle birlikte caddelerde zanlıları aradı

Adana'da Türkan Aksoy (44) ile Fahriye Özgün (59) ölen babalarından kalan üç ayda bir çektikleri 2 bin 500 lirayı dolandırıcıya kaptırdı. Polisle birlikte kendilerini dolandıran iki kişiyi caddelerde arayan Sultan Aksoy, "Altı aylık kira paramı verecektim. Ben şimdi ne yapacağım?" diyerek ağladı. Polis, iki kardeşin paralarını çalan zanlıları arıyor.

"YERDE BULDUM PAYLAŞALIM"
Olay Seyhan ilçesi Çınarlı Mahallesi'nde meydana geldi. İki kız kardeş para çekmek için bir bankanın ATM'sine geldi. Türkan Aksoy bin 200 lirasını, ablası Fahriye Özgün bin 300 lirasını çekti. Paralarını çantaya koyan 2 kardeş yürümeye başladı. Yaklaşık 100 metre sonra iki kardeşin yanına yaklaşan bir kişi elindeki 1 dolarları gösterip "Yerde buldum paylaşım" teklifinde bulundu.

"ÇANTANIZI AÇIN BAKACAĞIM"
Dolandırıcı, iki kız kardeşle konuşurken, kendilerini takip eden diğer dolandırıcı harekete geçti ve "Paramı kaybettim. Siz aldınız değil mi? diye bağırdı. Bunun üzerine 2 kardeş, "Biz kimsenin parasını almadık" dedi. Dolandırıcı, "Çantanıza bakacağım" diye diretince, 2 kardeş çantayı açıp gösterdi. Bu sırada diğer dolandırıcı parayı aldığı gibi uzaklaştı.

İKİSİ DE GÖZYAŞI DÖKTÜ
Güven timleri verilen eşkâl üzerine harekete geçti ve şahısların kaçabileceği güzergâhlarda önlem aldı. Güvenlik kameraları inceleyen polis zanlıların izine rastlayamadı. Polisle birlikte dolandırıcıları arayan ve sürekli gözyaşı döken Türkan Aksoy, "Ben şimdi ne yapacağım? Altı aylık kira paramı ödeyecektim, ama dolandırıcılar paramızı kaptılar" diye konuştu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki kız kardeşin parası çalındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN