Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyhan Baraj Gölü'nde facia

Adana'da Seyhan Baraj Gölü'nde bindikleri bakımsız teknenin batmasıyla kaybolan Turgut Bülbül ile Kenan Atakay'dan umut kesildi

Adana'da önceki gün sert rüzgârın alabora ettiği teknenin suya batması sonucu kaybolan Turgut Bülbül (31) ile Kenan Atakay (29) hala bulunamadı. Rüzgârın şiddetli esmesi ve suyun aşırı derecede soğuk olması arama çalışmasının sağlıklı yapılmasını engelledi. Bülbül ve Atakay'ın yakınları göl kenarına gelerek umutsuz bekleyişlerini gün boyu sürdürdü. Batan tekne kıyıya çekildi.

ALABORA OLDU

Gölün karşı tarafındaki balık çiftliğine gitmek üzere önceki gün Hacı Osman Gören kaptanlığındaki ahşap ve bakımsız küçük bir tekne ile suya açılan Ahmet Kocabay, Turgut Bülbül, Kenan Atakay ve Suriyeli Rabbi Akko şiddetli rüzgar yüzünden artan dalgalarla boğuşmaya başladı. Bir süre sonra tekne dalgalara dayanamadı ve battı. Buz gibi suya gömülen 5 kişi batıp çıkmaya başladı. Vatandaşların haber vermesiyle olay yerine gelen Adana Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği ile Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı CANKUR ekipleri, kıyıdan 300 metre uzaklıkta batan teknede bulunan üç kişiyi kurtarmayı başardı. Sulara gömülen Turgut Bülbül ile Kenan Atakay'ın izine ulaşamadı. Hava kararıncaya kadar yapılan aramalardan sonuç alınamadı.

KAYIP YAKINLARININ ENDİŞELİ BEKLEYİŞİ
Dün sabah erken saatlerden itibaren Seyhan Baraj Gölü kıyısına giden Bülbül ve Atakay'ın yakınlarının umutlu bekleyişleri umutsuzluğa dönüştü. Hava koşullarının olumsuz olması yüzünden su altı polisi tarafından sürdürülen arama çalışmaları sağlıklı olarak yapılamadı. Kenan Atakay'ın bir süre önce nişanlandığı ve balıkçılık yapan arkadaşı Turgut Bülbül'ün yanında çalıştığı bildirildi. Yetkililer, baraj gölüne indirilen teknelerin denetiminin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını belirterek, "Ancak her türlü denetimden uzak, ehliyetsiz kişiler tarafından kullanılan ve can simidinin dahi bulunmadığı ahşap bir tekne ile göle açılmanın ölüme davetiye çıkarmaktır" ifadesini kullandı. Yetkililer, olayın çok yönlü soruşturulduğunu, ihmali olanların cezasız kalmayacağını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyhan Baraj Gölü'nde facia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN