Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tünellerde sona doğru geliniyor

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, "Umut ediyorum ki 2015 yılında buraya geldiğimizde viyadük ve tünellerden geçeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 13.12.2013
Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, 2015 yılında Kahramanmaraş - Göksun karayolunda viyadük ve tünellerden geçerek Göksun'a ulaşmayı umut ettiğini bildirdi. Kocatepe ile AK Parti Milletvekilleri Yıldırım Mehmet Ramazaoğlu ve Sıtkı Güvenç, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Erkoç, bölünmüş yol çalışması devam eden karayolunda tünel yapım şantiyesi ve viyadükleri gezdi, yetkililerden bilgi aldı.

GÖKSUN'A ULAŞACAĞIZ

Kocatepe, Kahramanmaraş - Göksun karayolunun çok önemli olduğunu belirtti. Yoldaki çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını ifade eden Kocatepe, şunları söyledi: Bu kısımda Anıt, Üniversite, Üngüt ve OSB olmak üzere 4 köprülü kavşak var. Aynı zamanda Ceyhan köprüsü ile Andırın yol ayrımı arasında da güzergah değişikliği oldu. Bu da 13 kilometrelik kısalma sağladı. Umut ediyorum ki 2015 yılında viyadük ve tünellerden geçerek Göksun'a ulaşmış olacağız."

HER BİRİ ÇİFTLİ TÜNEL

Kahramanmaraş - Kayseri arasındaki 124 kilometrelik yolun Göksun güzargahının Türkiye coğrafyasının en zor bölümlerinden olduğunu ifade eden Ramazanoğlu, "Bu güzergah, adeta cetvelle çizilmiş gibi otoyol standartlarının üzerinde, her biri çift tüplü tünel ve viyadükleriyle ülkemizin medarı iftiharı haline gelen bir yatırıma dönüşmüştür. Böyle bir projenin gelecekte de benzer projelerle, tamamlayıcı yollarla taçlandırılmasını temenni ediyoruz" diye konuştu.

80 KAPIYA 90 DEĞNEK
Miletvekili Sıtkı Güvenç yatırımların gerçekleşmesinin temelinde "kese ile kasa hesabı"nı ayıran bir hükümet varlığı olduğunu belirterek, böyle bir iktidara gıptayla bakıldığını kaydetti. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Erkoç da çalışmalara yaklaşık bir milyar TL para harcandığını belirterek, "AK Parti hükümetinden önce bu kadar parayı bulmak için 80 kapıya 90 değnek vurmak gerekirdi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tünellerde sona doğru geliniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN