Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GAPSHOES Ayakkabı Fuarı kapılarını 18. kez halka açtı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından düzenlenen Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Sarayice ve Yan Sanayi Fuarı 18'inci kez kapılarını açtı

Giriş Tarihi: 14.12.2013
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Konukoğlu, Gaziantep'ten yapılan ayakkabı ihracatının bu yıl 11 ayda 98 milyon dolar olduğunu belirterek, "Ayakkabıcılık, lokomotif sektörlerimizden birisidir" dedi. GSO ve Akort Fuarcılık işbirliğiyle düzenlenen 18. Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Fuarı (GAPSHOES) törenle açıldı.

551 MİLYON DOLAR

Ortadoğu Fuar Merkezi'ndeki törende konuşan GSO Başkanı Adil Konukoğlu, Gaziantep'in sanayi altyapısı ve ihracat gücüyle Türkiye'nin en önemli üretim merkezleri arasında yer aldığını, ayakkabı sektöründe de önemli paya sahip olduklarını söyledi. Konukoğlu, Türkiye'nin Ocak- Eylül 2013 döneminde ayakkabı ürünleri ihracatının yüzde 28 artışla 551 milyon dolara ulaştığını ve geçen yıl yaptığı toplam ihracatı bu yıl dokuz ayda yaptığını bildirdi.

9 AYDA YÜZDE 4 BÜYÜME

Fuarlar ile sanayicileri ve üreticileri dünyaya tanıtmak istediklerine vurgu yapan Adil Konukoğlu, GAPSHOES Fuarı'na bu yıl Irak, Suriye ve Çin'den de katılım olduğuna dikkati çekti. Konukoğlu, "Şehirde ortak akılla hareket ettiğimiz, sanayicimiz ve tüccarımızla kol kola olduğumuz müddetçe önümüzde hiçbir engel olamaz. Türkiye bu yıl dokuz ayda yüzde 4 büyürken, bizim büyüme oranımız yüzde 11. Bunu söylerken korkuyoruz, nazar değiyor" diye konuştu.

220 FİRMA STANt AÇTI

Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer de, Türkiye'nin her yerinin fuarlar şehir olmak istediğini, ama ilk fuarlardan sonra devamının gelemediğini söyledi. Vali Erdal Ata ise, ekonomik büyümesi, yarattığı istihdam ve ihracat artışıyla hep Türkiye ortalamasının üzerinde olan Gaziantep'e 'binlerce kez teşekkür' ettiğini belirtti. Suriye, Irak ve Çin'den de katılımcıların olduğu fuarda, Gaziantep'in yanı sıra İstanbul, İzmir, Konya, Kayseri, Antalya, Adana, Şanlıurfa, Kırklareli ve Balıkesir illerinden gelen 220 civarında firma stant açtı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GAPSHOES Ayakkabı Fuarı kapılarını 18. kez halka açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN