Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkisi de panik yaptı yoksa kurtulurlardı

Seyhan Baraj Gölü'nde batan tekneden kurtulan Hacı Osman Gönen yaşadığı dehşeti anlattı, kayıp gençler için "Panik yapmasa ikisi de kurtulurdu" dedi

Adana'da Seyhan Baraj Gölü'nde batan üç metrelik fiber tekneden güçlükle kurtulan 5 çocuk babası Hacı Osman Gönen, yaşadığı dehşet dolu saatleri anlattı. Olayın şokunu yaşayan Gönen, "Göl çok dalgalıydı. Bir arkadaş ön tarafa geçmek isterken dengemiz bozuldu ve alabora olduk. Ahmet ile Suriyeli iyi yüzme biliyordu. Turgut ile Kenan ise batıp çıkıyordu. Tekneye tutunmaları için bağırdım. Sonra kıyıya yüzüp yardım getirmek istedim. Onlar tutunamadı. Polisler bizi kurtardı" dedi.

ALABORA OLDU
Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'nden taburcu olan Hacı Osman Gönen, yaşadığı olayı anlatırken hala titriyordu. "Ahmet Kocabey, Turgut Bülbül, Kenan Atakay ve Suriyeli Rabbi Akko ile birlikte göle geldik. Hava kötüydü. Tehlikeli olur açılmayalım dedim. Israr ettiler. Mecburen hareket ettik. 400 metre gittikten sonra Turgut'un üzerine su sıçradı ve ön tarafa geçmek için hamle yaptı. O sırada dengemiz bozuldu ve alabora olduk" diyen Hacı Osman Gönen şöyle devam etti:

KEŞKE DİNLEMESEYDİM
"Ahmet ile Suriyeli Rabbi yüzme bildiği için suyun üzerinde duruyordu. Turgut ile Kenan ise iyi yüzme bilmediğinden batıp çıkıyordu. İkisine de tekneye tutunmalarını, sakin olmalarını ve kurtarma ekiplerinin geleceğini söyledim. Sonra kıyıya yüzüp yardım çağırmak için kulaç attım. Dalgalar izin vermiyordu. Takatim kesilince suyun üzerinde yattım. Bir saat yardım bekledik. Sualtı polisi bizi kurtardı. Vicdan azabı çekiyorum. Keşke onları dinlemeseydim. Şimdi kimse üzülmezdi."

ANNENİN GÖZYAŞLARI
Batan teknede kaybolan Turgut Bülbül (31) ile Kenan Atabay'ın (29) izine hala rastlanamadı. Olumsuz hava koşulları yüzünden gölde arama çalışmaları güçlükle yapılıyor. Bir umutla Seyhan Baraj Gölü'ne giden Kenan Atakay'ın annesi Belgin Atakay'ın gözyaşları dinmedi. Gün boyu oğlunun bulunmasını bekleyen acılı anne, "Seyhan Barajı ne olur oğlumu geri ver. O da daha çok genç. Ver oğlumu bana. Düğününü yapacağım. Ben onsuz yaşayamam" diye feryat etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkisi de panik yaptı yoksa kurtulurlardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN