Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilgiye hükmeden dünyayı yönetir

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, Uğur Hazırlık Liseleri'nin Anadolu'daki ilk şubesini Antakya'da açtı

Giriş Tarihi: 16.12.2013
Ülkemizde dershanelerin kapatılarak okula dönüşmesi tartışması sürerken Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ilk adımı attı ve Hatay'daki dershanesini Uğur Hazırlık Anadolu Lisesi olarak eğitime kazandırdı. Adalet Bakanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Bahçeşehir Eğitim Kurumları Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel ve çok sayıda davetli katıldığı tören oldukça renkli geçti.

FAKÜLTE İSTİYORUZ

Adalet Bakanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, çok petrolü olanların dünyayı yönetmediğini belirterek, "Bugün dünyayı yönetenler bilgiye hükmedenlerdir. Bu seçkin eğitim kurumunu Hatay'ımıza kazandıran Enver Yücel'e teşekkür ediyorum. Bu hizmete evet diyoruz. Ama yetmez. Üniversitesini, fakültelerini de istiyoruz" dedi.

ÜÇ ODALI DERSHANE
Bahçeşehir Eğitim Kurumları Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, dershaneciliğin tartışıldığı bir ortamda önemli bir açılışı gerçekleştirdiklerini belirterek, "Dünyanın her ülkesinde eğitimle ilgili çalışmalarda bulunuyorum. Amerika'dan Hong Kong'a kadar dünyanın 8 ülkesinde eğitim yatırımım var. 3 odalı bir dershaneden başladığımız birikimle bugün 120 okula ulaşan Bahçeşehir Kolejleri'nin, Türkiye'nin her bölgesinde yaygın hizmet ağı olan bir kurumun yöneticisiyim" diye konuştu.

OKULUN ÖNÜNE GEÇEMEZ
Dershane tartışmasına da değinen Yücel, "45 yıldır dershanecilik hizmeti yapan birisi olarak, ben de sektörün bu kadar güçlü bir şekilde okulların önüne geçmesinden muzdaripim. Çünkü dershaneler okulların yerine geçemez. Dershane başka bir şey, okul başka bir şeydir. Ama keşke okullarımız bu kadar dershanelere ihtiyaç duyulan bir konumda olmasaydı. Bugün dünyanın en zengin ülkelerinde bile bizim dershaneciliğimizin 10 katı vardır" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilgiye hükmeden dünyayı yönetir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN