Türkiye ile Senegal işbirliğini artırmalı

Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Issakha Mbacke, Türkiye ile Senegal arasındaki ticari ilişkileri artırmak istediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 16.12.2013
Çeşitli maslarda bulunmak üzere Mersin'e gelen Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Issakha Mbacke, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu makamında ziyaret etti. Vali Güzeloğlu burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Senegal'in ekonomik, toplumsal ve sosyal gelişmesine çok önemli destekleri olan bir ülke olduğunu söyledi.

MERSİNLİ İŞADAMLARI GELMELİ

Büyükelçinin Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) ile Serbest Bölge'yi ziyaret ettiğini belirten Güzeloğlu, "İnanıyorum ki yakın bir gelecekte Mersin üzerinden Senegal'e dönük karşılıklı ithalat ve ihracatın geliştirilmesi süreci başlatacağız" dedi. Büyükelçi Issakha Mbacke ise Türkiye ile Senegal arasındaki ekonomik ilişkilerin artmasını istediklerini söyledi. Özellikle Mersinli işadamlarının Senegal'e giderek ülkede ekonomik faaliyetlerde bulunmalarını isteyen Mbacke, "Türkiye ile Senegal arasındaki ilişkiler çok mükemmel. Ancak bunu yeterli bulmuyoruz. Daha da geliştirme temennisindeyiz" dedi.

GELİŞEN BİR EKONOMİ

Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (Mersin ASİAD) organizasyonuyla Mersin'e gelen Senegal Büyükelçisi İsskha Mbacke, dernekte düzenlenen tanıtım toplantısına da katıldı. Ülkesini Mersinli işadamlarına anlatan Büyükelçi Mbacke, Senegal'in son yıllarda gerçekleşen atılımlarla gelişen bir ekonomiye sahip olduğunu aktardı. Mbacke, gıda ve turizm sektöründe önemli bir ticari hareketlilik olduğuna dikkat çekerek, tekstil, inşaat malzemeleri ve sanayi başta olmak üzere çeşitli alanlarda ihracat yaptıklarını kaydetti. Mersin ASİAD Başkan YardımcısıAhmet Bulut ise üyelerini ihracata yönlendirmenin gayreti içerisinde olduklarını ve etkili bir sonuca ulaşmak hedefiyle çalıştıklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye ile Senegal işbirliğini artırmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN