Hani'de bütün köy yolları açıldı

Giriş Tarihi: 17.12.2013 11:56

Diyarbakır'ın Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı, ilçeye bağlı 19 köy 2 belde ve 38 mezranın şu an itibariyle kapalı yolun bulunmadığını bildirdi.

Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı Hani'de etkili oldu. İlçenin alçak kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreyi bulurken, yüksek kesimlerinde 60 santimetreye ulaştı. Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı, karla mücadelede çalışmalarının karın yağdığı ilk günden bugüne kadar devam ettiğini söyledi. Kaymakam Sarı, yaşanması muhtemel olumsuzluklarda İl Özel İdaresi Bakım Şefliği'nden getirtilen kar temizleme araçlarının yanı sıra kaymakamlık tarafından kiralanan takviye araçlarla hazır kıta beklediklerini kaydetti.

Vatandaşların kış mevsimini rahat bir şekilde geçirmeleri için planlama yaptıklarını kaydeden Kaymakam Sarı, "Hani'de mevsimin ilk karı yağdı. Kar yağışının beraberinde getirdiği güzelliklerin yanında zorluklar da oluşabiliyor. Ancak karın yağdığı ilk günden bu güne kadar arkadaşlarımızında yoğun çabaları sonucunda kapalı köy ve mezra yolumuz bulunmuyor. Yerleşim yerlerine ulaşmada tıkanıklık ve aksaklık bulunmuyor.

Bundan sonraki kar yağışlarında ve karla mücadele kapsamında Sayın Valimizin de desteği ile planlamamızı yapmıştık. İlçe çapında araçların ve personelin planlanması bütün kurumların koordinasyonunda sağlanmıştı. Bundan sonraki süreçte de yoğun kar yağışı neticesinde meydana gelebilecek aksaklıklar ve eksikliklere karşı tedbirlerimiz alınmış vaziyette. Kendi araçlarımız yetmediği takdirde araç kiralama imkanımız var. Bundan sonraki süreçte ilçemize bağlı köy yolları ve diğer yollarda herhangi bir aksaklık olmayacaktır diye temenni ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hani'de bütün köy yolları açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN