Bir yanda yıkım bir yanda inşaat

Giriş Tarihi: 18.12.2013
Adana Büyükşehir Belediyesi, kenti kuzeyden güneye bağlayacak bulvar ve altyapı çalışmalarını Denizli Mahallesi'nde yoğun olarak sürdürüyor. Şehit Mehmet Özel Caddesi'nde 30 metrelik bulvar açmak için daha önce kamulaştırılan binaların yıkım işlemi büyük bir titizlik içinde gerçekleştiriliyor. Yıkım işleminin tamamlanmasının ardından açılacak bulvar ile Türkmenbaşı Bulvarı Havaalanı Kavşağı'na bağlanacak.

ALT GEÇİT İNŞAATI

Ayrıca Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nın devamı niteliğindeki Ray Sokak'ta da çalışmalar sürüyor. Yıkım işlemi tamamlanan bu bölgede kısa süre sonra bulvar hizmete girecek. Ray Sokak ve Şehit Mehmet Özel Caddesi'nin kesiştiği yerde yol tren hattının altından altgeçitle havaalanı kavşağına bağlanacak. Yani bir yandan yıkım işleminin yapıldığı bu bölgede diğer yandan da alt geçit inşaatı ilerliyor.

ENGELSİZ ULAŞIM
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, sözkonusu çalışma tamamlandığında Adana'nın kuzeyinden gelen birinin hiçbir engelle karşılaşmadan Havaalanı Kavşağı, oradan da Obalar Caddesi ve Akkapı'ya kadar gideceğini, böylece Adana'nın kuzeyden güneye önemli bir ana arter kazanacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir yanda yıkım bir yanda inşaat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN