Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enver Yücel velilere 21. yüzyılın eğitimini anlattı

Giriş Tarihi: 18.12.2013

Bahçeşehir Koleji Kurucusu Enver Yücel, Adana 'da velilerle bir araya gelip, okulun 21. yüzyıl eğitim sistemini anlattı

Müdür Hakan Gediktaş'tan bilgi aldı. Yücel, ardından konferans salonunda anne- babalarla bir araya gelip ilk yarının değerlendirmesini yaptı. Yılda iki kez velilerle aynı ortamda bulunduğunu söyleyen Enver Yücel, "Türkiye uzun zamandır eğitimi konuşuyor, tartışıyor. Bu konu önemli, çünkü eğitim çocuklarımızın geleceği" dedi.

DÜŞÜNCELER ÖNEMLİ

Hatay ve İskenderun ziyaretlerinin ardından Adana'ya geldiğini söyleyen Yücel, "Burada asıl amacım velilerle yüz yüze görüşüp onların isteklerini, düşüncelerini alıp, bizim fikirlerimizi de onlara aktarmak. Yaptığımız her işin velilerle ölçülüp değerlendirilmesini istiyoruz. Bilimsel tabana dayansın istediğimiz. Onun içinde dünyadaki önemli eğitim araştırmacıları ile birlikte hareket ediyoruz" diye konuştu.

BAHÇEŞEHİR'İN OMURGASI

Eğitim denilince maalesef Türkiye'de inşaat, bina, sınıf, derslik konuşulduğunun altını çizen Enver Yücel, "Eğitim artık günümüzde bu değil. Eğitim sistem ve sistemi uygulayan öğretmen meselesi. Gelişmiş ülkeler şu kadar derslik yaptım binam öyle güzel gibi konularla uğraşmıyor. Nasıl bir eğitim yapmalıyız bunu konuşuyor. İyi eğitim, iyi okul, bütün dünya bu sorulara cevap arıyor. 21. yüzyılda çocukları nasıl eğitelim? Bahçeşehir Kolejleri'nin ana omurgasını da bu oluşturur" şeklinde konuştu.

SABAH'A ZİYARET
Konferansın ardından anne ve babaların sorularını yanıtlayan Enver Yücel, Mutfak Akademisi'ne geçerek burada miniklerle hamur açıp kek yaptı. Yücel ve Akademi öğrencileri günün sonunda Müdür Hakan Gediktaş ile birlikte Sabah Gazetesi Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu'nu ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Müdür Gediktaş, çocuklara Türkiye ve dünyayı tanımaları, öğrenmeleri adına uygulamalar yaptıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enver Yücel velilere 21. yüzyılın eğitimini anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN